ماجرای عجیب یک فیلم گمشده، بازگشت مری پیکفورد پس از 80 سال

به گزارش کالارنا، به گزارش خبرنگاران به نقل از بی.بی.سی، مری پیکفورد بازیگر سینمای صامت اولین بار در فیلم اولین سوءتفاهم آنها در سال 1911 ظاهر شد اما از این فیلم نسخه ای در فهرست آثار موجود از پیکفورد در فهرست تاریخ نگاران که در پی ثبت مستندات کاری او بودند، موجود نبود.

ماجرای عجیب یک فیلم گمشده، بازگشت مری پیکفورد پس از 80 سال

تنها نسخه موجود از این فیلم توسط پیتر ماسی نجار در سال 2006 در یک انبار غله کشف شد. پیتر ماسی این فیلم را در کنار 6 حلقه فیلم دیگر در نیوهمپشایر پیدا کرد. این انبار زمانی برای اردوگاه تابستانی پسرها به کار می رفت و گمان می رود آخرین بار در آنجا برای بچه ها به نمایش درآمده باشد.

این نجار که مدتی فیلم ها را نزد خود نگه داشته بود سرانجام آنها را به کالج ایالتی نزدیک خانه اش اهدا کرد و در آنجا بود که کارشناسان مدتها برای معین هویت این فیلم ها کار کردند.

پیکفورد وقتی 18 سال داشت در این فیلم بازی کرد. این فیلم 10 دقیقه ای و درباره مبارزه یک زن با همسرش است.

به گفته لئونارد مالتین تاریخ نگار فیلم، لیستی از همه فیلم های مری پیکفورد موجود بود اما از این فیلم در میان فیلم های موجود نمونه ای وجود نداشت. او می گوید پیدا شدن این فیلم مانند پیدا شدن یک قصه منتشرنشده از مارک تواین است.

هویت این فیلم 35 میلیمتری توسط کریستال اشمیت متخصص آثار پیکفورد تایید شده است.

پیکفورد در سال 1892 در تورنتوی کانادا به جهان آمد و اسم واقعی اش گلدیس لوییس اسمیت بود. او از پنج سالگی پس از درگذشت پدرش برای کار به تئاتر فرستاده شد و در 15 سالگی راهی برادوی شد. در آنجا او با گریفیث آشنا و به زودی به ستاره مورد علاقه او بدل شد و تنها در سال 1909 در بیش از 40 فیلم کوتاه ظاهر شد.

پس از این که مخاطبان برای اولین بار نام او را در فیلم اولین سوء تفاهم آنها دیدند، او به شهرت رسید و سرانجام دو جایزه اسکار دریافت کرد. او که ستاره فیلم های چارلی چاپلین هم شد، در سال 1920 با داگلاس فیربنکس ازدواج کرد. وی از سال 1933 از بازی در سینما اعلام بازنشستگی کرد و سال 1979 درگذشت.

کتابخانه کنگره آمریکا اکنون قصد نمایش مجدد این فیلم را دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1161

به "ماجرای عجیب یک فیلم گمشده، بازگشت مری پیکفورد پس از 80 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای عجیب یک فیلم گمشده، بازگشت مری پیکفورد پس از 80 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید