مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی و جسمی شهید فیاض بخش کرمان به بنیاد یاس واگذار شد

به گزارش کالارنا، با حضور قائم مقام گروه اقتصادی گردشگری، تفاهمنامه واگذاری مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی و جسمی شهید فیاض بخش کرمان به بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه النبی(س) امضا شد.

مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی و جسمی شهید فیاض بخش کرمان به بنیاد یاس واگذار شد

به گزارش خبرنگاران بنابر اعلام روابط عمومی گروه اقتصادی گردشگری، تفاهمنامه مذکور را قائم مقام گروه اقتصادی گردشگری و عضو هیات امناء بنیاد یاس و عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان امضا کردند.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری یاس در این زمینه گفت: مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی و جسمی شهید فیاض بخش کرمان دارای 85 معلول ذهنی تخت گرا(روی تخت) است و 35 نفر هم مراقبت از آنان را برعهده دارند که طبق تفاهمنامه مذکور به بنیاد نیکوکاری یاس تحویل می گردد.

فائض فرخی اضافه نمود: هزینه مرکز یاد شده به طور میانگین ماهانه 2 میلیارد ریال است که با امضای تفاهمنامه مذکور، از این پس به وسیله بنیاد نیکوکاری یاس تامین خواهد شد. به این ترتیب، این سومین مرکز بهزیستی خواهد بود که به بنیاد یاس واگذار می گردد.

وی گفت: بنیاد نیکوکاری یاس پیش از این هم مسئولیت مرکز شماره یک بهزیستی در جنوب کرمان با داشتن 90 معلول ذهنی را از دو سال پیش تا به امروز برعهده دارد.

فرخی اضافه نمود: بنیاد نیکوکاری یاس بعلاوه در جوار مرکز شماره یک بهزیستی، مسئولیت مرکز کلینیک ارتوپد فنی که به طور عمده ساخت کفش، زانوبند و کمربند طبی برای معلولان را در یک کارگاه فعال انجام می دهد، عهده دار است.

این گزارش حاکیست: مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی و جسمی شهید فیاض بخش کرمان در زمینی به مساحت 10 هکتار واقع شده که بخشی از عرصه آن به فعالیت های آموزشی، خدماتی و رفاهی اختصاص یافته و تقریبا نیمی از آن در اختیار این مرکز واقع شده است.

بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه النبی(س) وابسته به گروه اقتصادی گردشگری است و تمام فعالیت های صورت گرفته در بنیاد یاس طبق سیاست های هیات امنا گروه اقتصادی گردشگری و حمایت بانک گردشگری صورت می گیرد.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1993

به "مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی و جسمی شهید فیاض بخش کرمان به بنیاد یاس واگذار شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی و جسمی شهید فیاض بخش کرمان به بنیاد یاس واگذار شد" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی و جسمی شهید فیاض بخش کرمان به بنیاد یاس واگذار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید