ممنوعیت ورود گردشگران به ایتالیا تکذیب شد

به گزارش کالارنا، وزیر فرهنگ و گردشگری ایتالیا پیش از این گفته بود مرزهای این کشور تا خاتمه دسامبر سال جاری به روی گردشگران بسته خواهد بود.

ممنوعیت ورود گردشگران به ایتالیا تکذیب شد

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش کالارنا به نقل از ایسنا، روزنامه ایتالیایی لا رپوبلیکا چندی پیش با انتشار مصاحبه ای به نقل از داریو فرانچسکینی وزیر فرهنگ و توریستی ایتالیا بیان کرد که مرزهای این کشور در سایه شیوع ویروس کرونا تا سرانجام سال به روی جهانگرد های خارجی بسته خواهند ماند؛ خبری که به سرعت در شبکه های اجتماعی و پایگاه های خبری داخلی و خارجی بازنشر داده شد.

  • ورود توریست به ایتالیا تا سرانجام سال ممنوع است

فرانچسکینی در گفتگویی جدید با روزنامه ایتالیایی ایل ماساجرو در این باره عنوان نموده است: بسیار روشن است که هرگز درباره بستن مرزهای ایتالیا به روی توریستان در سال 2020 صحبت و حتی فکر ننموده ام و اکنون کوشش هایم کاملا بر خلاف این ادعاست. چند روز پیش در نشست ویژه وزرای توریستی اتحادیه اروپا پیشنهاد ایجاد دستورالعمل های مشترک و هماهنگ در سراسر اروپا را در مواجهه با خطر شیوع ویروس کرونا مطرح کردم که بر اساس آن جهانگرد ها می توانند آزادانه در اتحادیه اروپا به سفر بپردازند. بنابراین ما مذاکرات دو جانبه ای را با کشورهایی شروع کردیم که جهانگرد های متعددی را به ایتالیا می فرستند.

وزیر فرهنگ و توریستی ایتالیا همچنین گفت: متاسفانه اخبار جعلی پیرامون بستن مرزهای ایتالیا با اهداف خصمانه نسبت به کشورمان در حال منتشر شدن است.

جورجیو پالموچی رئیس آژانس ملی توریستی ایتالیا نیز با اشاره به این که توریستی در ایتالیا دوباره و با حداکثر ایمنی و احتیاط ها شروع خواهد شد، گفت: وزیر فرهنگ نیز به صراحت بیان کرد که بستن هیچ مرزی را در آینده در نظر نداریم. به کسانی که عاشق ایتالیا هستند اجازه ورود به ایتالیا را بر اساس تمهیدات دولتی و منطقه ای داده خواهد شد.

وی همچنین بیان کرد که از لحاظ فنی در حال حاضر و هیچ زمانی مرزهای ایتالیا بسته نبوده است اما به سبب مقررات سختگیرانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، هم اکنون سفر به ایتالیا تقریبا غیرممکن است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1266

به "ممنوعیت ورود گردشگران به ایتالیا تکذیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت ورود گردشگران به ایتالیا تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید