واشنگتن پست: کرونا شکاف نژادی در آمریکا را نشان داد

به گزارش کالارنا، روزنامه آمریکایی در سرمقاله خود نوشت علیرغم آنکه ویروس جدید کرونا تفاوتی برای نژادهای مختلف قائل نیست اما این ویروس رفتارهای نژادپرستانه آمریکا در برخورد با بیماران را آشکار کرد.

واشنگتن پست: کرونا شکاف نژادی در آمریکا را نشان داد

به گزارش گروه بین الملل کالارنا، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در سرمقاله خود به رفتارهای تبعیض آمیز دولت ترامپ در بحبوحه شیوع کرونا اشاره نمود و نوشت، علیرغم آنکه کروناویروس تفاوتی بین نژادهای مختلف قائل نیست اما آمریکا رفتارهای نژادپرستانه دارد.

در مقدمه این گزارش آمده است، تا جایی که می دانیم ویروس جدید کرونا تبعیضی بین نژادها قائل نیست اما آمریکا رفتارهای تبعیض آمیزی دارد و آمار و ارقامی که تا به امروز منتشر شده نشان می دهد، سیاهپوستان به یک میزان نامتناسب در ایالات متحده آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست می دهند.

این گزارش به آمار و ارقام منتشر شده اشاره نمود و نوشت، آمار و ارقامی که در هفته های اخیر از شهرها، مناطق و ایالات منتشر شده، نگران نماینده است، 30 درصد از جمعیت شیکاگو سیاهپوست هستند اما 70 درصد از افرادی که در این شهر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند، سیاهپوست می باشند.

طبق این گزارش، اوضاع در منطقه میلواکی بدتر از شیکاگو است: سیاهپوستان، 26 درصد از جمعیت این منطقه را تشکیل می دهند اما 73 درصد از تلفات ناشی از ابتلا به کرونا مربوط به سیاهپوستان می گردد.

نسبت جمعیت سیاهپوستان به تعداد تلفات مبتلا به کرونا در میشیگان نیز 14 درصد به 41 درصد است و در لوئیزیانا نسبت این آمار 32 به 70 درصد است و در مریلند نیز علیرغم آنکه 30 درصد از جمعیت را سیاهپوستان تشکیل می دهند، 40 درصد از آمار و ارقام مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا به سیاهپوستان مربوط می گردد.

این گزارش سپس با اشاره به این موارد ادامه داد که هنوز آمار و ارقام فدرال را در این زمینه نمی دانیم زیرا هیچ آمار و ارقامی در این خصوص ارائه نداده است و علیرغم آنکه مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری فدرال معمولاً باید مکان، سن و نژاد آنهایی که از این ویروس متضرر شده اند را دنبال نموده و مورد پیگیری قرار دهد اما در حال حاضر و در برهه کنونی هیچ آماری در این خصوص ارائه ننموده است.

بعضی از اعضای کنگره با ارسال نامه ای به الکس آزر وزیر خدمات درمانی و انسانی آمریکا از او خواستند که این رویه فعلی را تغییر دهد و آماری در مورد مکان، نژاد و سن مبتلایان و قربانیان کرونا ارائه دهد زیرا این آمار و ارقام برای فهم آنچه که در بعضی از حساس ترین جوامع آمریکا در حال رخ دادن است، لازم است.

این گزارش ادامه داد که احتمالاً شکاف نژادی در انجام آزمایشات و درمان وجود داشته باشد و حتی ممکن است نابرابری های موجود، تأثیر بحران کرونا در آمریکا را نابرابر جلوه داده باشد. سیاهپوستان به طور قطع از چاقی بیمارگونه، دیابت، آسم و فشارخون رنج می برند که تمامی این بیماری ها شرایط را برای مبتلایان به کرونا وخیم تر می نماید.

واشنگتن پست سپس با اشاره به شرایط نامساعد برای سیاهپوستان شرح داد که واقعیت موجود در مورد سیاهپوستان آمریکا یک مسئله تصادفی نیست بلکه نتیجه شرایط مالی و محیطی است که در تاریخ طولانی رفتارهای تبعیض آمیز آمریکا به سیاهپوستان تحمیل شده است.

این گزارش در تحلیل شرایط نامناسب سیاهپوستان در آمریکا نوشت شرایطی چون محرومیت سیاهپوستان از داشتن مسکن استاندارد، فقدان دسترسی آنها به خدمات پزشکی، فقدان دسترسی و نزدیکی آنها به فروشگاههای مواد غذایی نیز موجب شده که ابتلا به بیماری کروناویروس به شرایط کنونی که امروز با آن روبرو هستیم تبدیل گردد.

سیاهپوستان معمولاً در مقایسه با سفیدپوستان بیشتر در مشاغل خدماتی چون رانندگی اتوبوس و فعالیت های مراقبتی مشغول هستند و همین امر آنها را در مقایسه با افرادی که امکان دورکاری برایشان فراهم است، در معرض خطر بیشتری قرار می دهد.

طبق این گزارش، مهاجران غیرقانونی نیز که اغلب در حاشیه های شهرها زندگی می نمایند به دلیل عدم دسترسی مناسب به تست کرونا و درمان بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

دکتر آنتونی فائوچی مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی نیز هفته گذشته اعتراف کرد که کووید-19 بیشتر اقلیت ها را تحت تأثیر قرار داده است و توضیح داد: در حال حاضر کاری جز ارائه بهترین خدمات درمانی ممکن به آنها نمی توان انجام داد. ارائه بهترین خدمات درمانی امری اساسی و لازم است.

طبق جدیدترین آمار و ارقام منتشر شده تا روز گذشته (آدینه)، یک میلیون و 710 هزار و 338 نفر از مردم دنیا به کروناویروس آلوده شدند و 103 هزار و 512 نفر نیز جان خود را از دست دادند.

ایالات متحده آمریکا همچنان با 503 هزار و 177 مورد ابتلا و 18 هزار و 761 مورد فوتی بالاترین آمار و ارقام مبتلایان به ویروس ناشناخته کووید-19 را دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1223

به "واشنگتن پست: کرونا شکاف نژادی در آمریکا را نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن پست: کرونا شکاف نژادی در آمریکا را نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید