وقتی هیچ کس قانون را دوست ندارد!

به گزارش کالارنا، مدیران سایپا و پیکان در ماجرای پرونده اخیر خود در کمیته های قضایی فدراسیون فوتبال نشان دادند که قانون وقتی خوب است که به نفعشان باشد و در احکامی که علیه شان باشد، حتما بی قانونی شده است!

وقتی هیچ کس قانون را دوست ندارد!

به گزارش خبرنگاران، کمیته استیناف فدراسیون فوتبال روز شنبه حکم ملاقات جنجالی سایپا و پیکان را اظهار داشت و رای به برگشت نتیجه بازی به نفع پیکان داد تا دیگر تیم خودروساز که در کمیته انضباطی از قانون منتفع شده بود، اظهاراتی را در این باره انجام دهد.

این پرونده بعد از انجام شش تعویض از سوی تیم پیکان و با شکایت سایپا طرح شد. کمیته انضباطی بعد از آنالیز مدارک موجود، اظهار داشت با توجه به نقض قوانین بازی، سایپا با نتیجه سه بر صفر برنده این ملاقات است. در ادامه و بعد از گذشت بیش از یک ماه، کمیته استیناف در واکنش به درخواست تجدیدنظر پیکان، این حکم را غیرقانونی دانست و با بی اثر شدن حکم سه بر صفر به گردد سایپا، پیکان به دلیل پیروزی دو بر یک در جریان مسابقه، برنده این مسابقه شد.

جدای از این بحث که این احکام چقدر قانونی و غیرقانونی بوده، نکته عجیب اظهارات طرف پیروز و شکست خورده است. در واقع در هنگام اعلام حکم از سوی کمیته انضباطی، سایپا طرف شاد و پیروز بود و در اظهارات مسئولان این تیم تقدیر از کمیته مذکور و صیانت از قانون به وفور دیده می شد و در عوض پیکان به اسم تیم متضرر، اظهاراتی را علیه این تصمیم گرفت.

در بیانیه باشگاه پیکان آمده بود: در کمال تاسف حکمی که فقط ذی نفعان پرونده انتظارش را داشتند، صادر شد. متاسفانه کمیته انضباطی با حکم امروز همه اهالی فوتبال و حتی افرادی که از کسب این امتیاز بهره مند می شدند را متعجب نموده است.

بعلاوه سراجی مدیرعامل سایپا و عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: قانون اجازه می دهد که این رأی در کمیته استیناف مدنظر قرار بگیرد و بعد از آن ما یقین داریم که به استناد همین مفادی که عرض کردم در کمیته استیناف هم تایید خواهد شد و به تبع آن در فیفا هم قطعا تایید می گردد چون ما به استناد قوانین فیفا به این رأی رسیدیم.

با گذشت زمان و تغییر نتیجه در کمیته استیناف و عوض شدن جای تیم های پیروز و شکست خورده، این بار سایپا کمیته استیناف را محکوم و پیکان از این کمیته تمجید کرد!

دقیقا بحث بر سر این است چرا هیچ یک از طرفین دعوا از ابتدا ادعاهای خود را به صورت قانونی دنبال نمی نمایند و با رقم خوردن نتایج بر علیه یا نفعشان، بیانه می دهند و صحبت می نمایند؟

بعد از حکم کمیته استیناف، مدیرعامل سایپا که عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به تعداد می رود، در پستی اینستاگرامی ادعای عجیب و قابل پیگیری را مطرح نموده است که سلامت این کمیته را هم زیر سوال می برد! او نوشت: چقدر خوب است که دادگاه cas تحت فشار و نفوذ جریان هوچی گر به فساد تصمیم نمی گیرد

استفاده از کلمه فساد در این پست عجیب به نظر می رسد چرا که از یک عضو این فدراسیون انتظار می رود صندلی حقوقی خود را در نظر بگیرد و اینطور نهادهای قضایی مجموعه خود را زیر سوال نبرد! سراجی به صورت غیرمستقیم حکم کمیته استیناف را مرتبط با جریانهای هوچی گر متصل به فساد دانسته و از شکایت به دادگاه cas خبر داده است. اما منظور سراجی از فساد چیست؟

مطمئنا او اگر از فسادی آگاه است، باید به اسم یک مدیر ارشد فدراسیون فوتبال آن را پیگیری کند نه اینکه استقلال استیناف را با طرح این قبیل صحبت های زیر سوال ببرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1998

به "وقتی هیچ کس قانون را دوست ندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی هیچ کس قانون را دوست ندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید