کاهش موقتی کیفیت هوا طی امشب

به گزارش کالارنا، با توجه به پیش بینی های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در حال حاضر هوای تهران در شرایط سالم واقع شده است اما احتمالا در ساعات شب به دلیل ازدیاد ترافیک و نبود ناپایداری جوی در مناطق پرتردد کیفیت هوا کاهش می یابد.

کاهش موقتی کیفیت هوا طی امشب

به گزارش کالارنا، پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده حاکمیت وضعیت جوی نسبتا پایدار در نخستین ساعات امروز (12 شهریور) است که شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها را طی برخی ساعات صبحگاه فراهم خواهد نمود.

این شرایط پابرجا نیست و با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، بر سرعت وزش باد افزوده می گردد، به گونه ای که برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید با بزرگی بالاتر از پنج متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی و جنوب غربی انتظار می رود که در برخی اوقات احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

به تدریج در شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته می گردد و همراه با ازدیاد حجم ترافیک در برخی ساعات، روند افزایشی در غلظت آلاینده ها دور از انتظار نخواهد بود که به تبع آن سبب کاهش موقتی کیفیت هوا به ویژه در مناطق پرتردد خواهد شد.

با تداوم شرایط جوی نسبتا آرام تا فردا (13 شهریورماه) و کاهش سرعت وزش باد نسبت به روز پیشین، برای برخی ساعات روز به ویژه در ساعات اوج ترافیک در صبحگاه و بعدازظهر افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها از جمله ذرات معلق مشاهده خواهد شد که به طور موقت سبب برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا برای گروه های حساس در برخی مناطق شهر تهران می گردد.

همچنین روند کاهشی دما تا روز آینده فرآیند شکل گیری آلاینده ازن را محدود می نماید و انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای اکثر مناطق پایتخت در سیزدهمین روز از شهریور 98 از لحاظ آلاینده ازن در شرایط مطلوب قرار داشته باشد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته 83 و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم اکنون 88 و هوا در شرایط سالم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 660

به "کاهش موقتی کیفیت هوا طی امشب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش موقتی کیفیت هوا طی امشب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید