آبشار شوی دزفول؛ بزرگترین آبشار طبیعی خاورمیانه

به گزارش کالارنا، یکی از مقاصد گردشگری دزفول، آبشار شوی دزفول بوده و سالانه گردشگران زیادی به آنجا سفر می نمایند. آبشار شوی بدلیل زیبابی و بزرگی که دارد، به بزرگترین آبشار طبیعی خاورمیانه معروف است. بسیاری از حجم آب بزرگترین آبشار خاورمیانه در فصل بهار ایجاد شده و ارتفاعش در حدود 80 متر و عرضش در حدود 70 متر هست. با ما در این مقاله جذاب و خواندنی همراه باشید تا بدانید آبشار شوی کجاست و پی به زیبایی هایش ببرید.

آبشار شوی دزفول؛ بزرگترین آبشار طبیعی خاورمیانه

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

فهرست مطالب

تله زنگمناطق پیرامونیشیوه دسترسی

تله زنگ

به آبشار شوی دزفول، آبشار تله زنگ نیز می گویند؛ به این دلیل که این آبشار در حدود 10 کیلومتری ایستگاه راه آهن تله زنگ قرار گرفته است. توجه داشته باشید یکی از جهتهایی که شما می توانید به راحتی به وسیله آن به بزرگترین آبشار طبیعی خاورمیانه برسید، استفاده از راه آهن استان لرستان هست. در فصول گرم سال از سفر به این منطقه بپرهیزد، چرا که ایستگاه تله زنگ در ابتدای استان خوزستان واقع شده است و بدلیل گرمی هوا و مسائل مربوطه، سفر سخت می گردد.

مناطق پیرامونی

علاوه بر زیبایی خارق العاده آبشار شوی دزفول، مناطق پیرامونش نیز بسیار دلنواز هستند. این منطقه دارای درختانی همچون زبان گنجشک، افرا، بید، انجیر، کیکم، بلوط، مو بوده و پوشش گیاهی به اضافه آب هوای بسیار مطبوع باعث می گردد که سفر خوبی را تجربه کنید. در پایین بزرگترین آبشار طبیعی خاورمیانه، خزه های وجود دارند که سطح آبشار را پوشانده و زیبایی خاصی را بوجود آورده اند.

آبشار از کوهی به نام چورویک سرچشمه گرفته و به سمت پایین فروزش می نماید و شما می توانید قطرات عمودی و شکسته شده آب را تماشا کنید. اگر در میان مسافران کسی پیدا گردد که بخواهد بخش انتهایی و زیرین آبشار را تماشا کند، باید ابتدا عرض رودخانه را برای دو مرتبه طی نموده تا به بخش زیرین آبشار برسد. هر چند این کار کمی سخت است، ولی بسیار لذت بخش و هیجان انگیز هست. در حدود 40 دقیقه بالاتر از بزرگترین آبشار خاورمیانه، آبشار دیگری نیز جریان داشته که اهالی منطقه به آن آبشار شوی دوم می گویند. اگر بدنبال آب تنی هستید، در فاصله اندکی از آین آبشار، حوضچه های وجود دارند که شما می توانید در آنجا به جنب و جوش پرداخته و خستگی خود را برطرف نمایید.

شیوه دسترسی

براساس مقاله آبشار شوی کجاست باید بدانید که دو جهت پیش روی شما قرار دارند: یکی اینکه با خودروی شخصی خود سفر کنید. برای این منظور، باید ابتدا به دزفول رفته و از منطقه سردشت به شهرستان پیرچل بروید تا به آبشار برسید. جهت دسترسی به آبشار به وسیله دزفول ماشین رو بوده و بسیار بی خطر و امن است.

دوم اینکه از راه آهن بهره ببرید. برای این منظور، شما می توانید از راه آهن در ایستگاه تله زنگ جاده دورود اندیمشک استفاده نموده که فاصله ایستگاه ریلی از دورود تا تله زنگ 3 ساعت هست. سفر با قطار تجربه مخصوص به خود را دارد و در طول جهت از ایستگاه های مختلفی همچون بیشه سپیدشت، چشم سنگر، تنگ هفت گذر می کنید که هر کدام از آنها زیبای مخصوص به خود را دارند و شما می توانید به تماشای آنها بنشینید.

منبع: همگردی
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1601

به "آبشار شوی دزفول؛ بزرگترین آبشار طبیعی خاورمیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشار شوی دزفول؛ بزرگترین آبشار طبیعی خاورمیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید