آخرین خبر از واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال

به گزارش کالارنا، مدیرکل حقوقی وزارت ورزش و جوانان گفت: همزمان با اقداماتی که در وزارت ورزش صورت گرفت، در شورای پذیرش بازار سرمایه مراحل دیگر واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در حال اجرا است.

آخرین خبر از واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مرتضی فلاح، مدیرکل حقوقی وزارت ورزش و جوانان درخصوص آخرین اقدامات انجام شده برای ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بازار سرمایه و ثبت تغییرات سرمایه دو باشگاه که توسط وزارت ورزش انجام شد، گفت: افزایش سرمایه دو باشگاه فرهنگی، ورزشی استقلال و پرسپولیس طی مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورد تصویب نهاده شد. بعد از اینکه کار تشریفات قانونی افزایش سرمایه سرخابی ها انجام شد به وسیله پذیرش ثبت شرکت ها آگهی روزنامه منتشر شد و عملا سرمایه دو شرکت افزایش پیدا کرد.

وی اضافه نمود: همزمان با اقداماتی که در وزارت ورزش و جوانان صورت گرفت، در شورای پذیرش بورس مراحل دیگر واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس درحال انجام است. افزایش سرمایه دو باشگاه یکی از اساسی ترین اقدامات انجام شده برای واگذاری سرخابی ها به بازار سرمایه بود.

فلاح توضیح داد: با توجه به اموال غیرمنقولی که به نام دو باشگاه شد، سرمایه استقلال و پرسپولیس افزایش پیدا کرد و این آمادگی وجود دارد که در بازار سرمایه سهام دو باشگاه عرضه گردد.

مدیرکل حقوقی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: پیش از این سرمایه ثبت شده پرسپولیس یک میلیون تومان و سرمایه استقلال 10 میلیون تومان بود و می توان گفت که این سرمایه ها غیرواقعی محسوب می شد. با توجه به تغییرات انجام شده در سرمایه سرخابی ها این دو باشگاه به صورت واقعی ماهیت گرفتند و آماده ورود به بازار سرمایه هستند.

گفتنی است که سرمایه باشگاه استقلال که پیش از این 100 میلیون ریال بود به 7194100 میلیون ریال منقسم به 7194100000 سهم عادی یک هزار ریالی تغییر پیدا کرد و همچنین سرمایه باشگاه پرسپولیس از 10000000 ریال به مبلغ 7010010000000 ریال منقسم به 7010010000 سهم هزار ریالی افزایش یافت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1816

به "آخرین خبر از واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبر از واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید