شروع فرصت مجدد ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی پزشکی سال 1401

به گزارش کالارنا، فرصت مجدد ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی و دکتری تخصصی پژوهشی/ فناوری محور رشته های علوم پزشکی شروع شد.

شروع فرصت مجدد ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی پزشکی سال 1401

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، مهلت مجدد ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی و دکتری تخصصی پژوهشی/ فناوری محور رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی از امروز 25 اردیبهشت ماه شروع شد. داوطلبان تا 27 اردیبهشت 1401 فرصت دارند در این آزمون ثبت نام نمایند.

آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) و دکتری تخصصی پژوهشی/ فناوری محور (Ph.D by Research) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی در روز های 2 و 3 و 4 تیرماه 1401 برگزار می گردد.

پیش از این داوطلبان در بازه زمانی 15 تا 22 اسفند 1400 در این آزمون ثبت نام نموده بودند. فرصت تازه برای جاماندگان فراهم شده و بعلاوه افرادی که پیش از این ثبت نام نموده اند می توانند در فرصت تازه نسبت به ویرایش اطلاعات آزمون خود اقدام نمایند.

مدارک لازم برای ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی رشته های علوم پایه، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی 1401 -1402 در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی درج شده است.

هزینه ثبت نام آزمون کتبی مبلغ 2 میلیون و 85 هزار ریال (208 هزار و 500 تومان) و استفاده از خدمات پیامکی 12 هزار ریال (1200 تومان) است. داوطلب باید با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به خرید اعتبار به مبلغ 2 میلیون 97 هزار ریال (209 هزار و 700 تومان) و دریافت کد پرداخت جهت ثبت نام آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) اقدام کند.

توجه: داوطلبانی که متقاضی شرکت در دو رشته (یا مجموعه) هستند باید برای هر یک پرداخت جداگانه انجام دهند.

آزمون کتبی به طور متمرکز و به صورت سؤالات چهارگزینه ای و دارای نمره منفی، به وسیله مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت برگزار می گردد.

در این دوره شرایطی فراهم شده است که داوطلب می تواند متناسب با مدرک مقطع قبلی خود حداکثر در دو رشته (یا مجموعه) امتحانی که در دو گروه متفاوت برگزار می گردد شرکت کند. داوطلبان، مجاز به انتخاب دو رشته (یا مجموعه) امتحانی از یک گروه نیستند. برای ثبت نام در دو رشته (یا مجموعه) امتحانی باید دو پرداخت جداگانه صورت گیرد.

بنا بر شرایط و امکانات دانشگاه ها و نیز شرایط خاص کشور متأثر از شیوع بیماری، ممکن است آزمون تمام و / یا تعدادی از رشته ها بصورت الکترونیک و / یا کاغذی برگزار گردد.

داوطلبان برای شرکت در آزمون صرفاً مجاز به انتخاب یکی از دوره های دکتری تخصصی (Ph.D) یا دکتری تخصصی پژوهشی/ فناوری محور (Ph.D by Research/Technology-Oriented) هستند که باید در فرم ثبت نام نسبت به انتخاب یکی از آن ها اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 تیر 1401 بروزرسانی: 10 تیر 1401 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2345

به "شروع فرصت مجدد ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی پزشکی سال 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع فرصت مجدد ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی پزشکی سال 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید