20هزار فارغ التحصیل دکتری بیکار داریم

به گزارش کالارنا، فرهاد رهبر صبح امروز در حاشیه گردهمایی معاونان پژوهشی واحدهای دانشگاه آزاد در جمع خبرنگاران گفت: برنامه داریم از نخبگان تجربی که دارای ایده، ابتکار و حرفه خاصی هستند، در دانشگاه استفاده کنیم و از تجارب آنها، محتوای آموزشی تدوین کنیم.

20هزار فارغ التحصیل دکتری بیکار داریم

وی افزود: اگر فردی که دارای تجربه است بتواند ایده منجر به تجاری سازی را ارائه دهد، این ایده مورد حمایت پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد قرار می گیرد و یا در شرکت های رشد این دانشگاه از آن حمایت خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: برنامه داریم فردی که توانایی نگارش دارد را در کنار نخبگان تجربی قرار دهیم تا این نخبگان بتوانند تجربیات خود را مستندسازی کنند و تبدیل به محتوا، پایان نامه و رساله کنند و بر اساس آن به این افراد مدرک مناسب اعطا خواهد شد.

وی با بیان اینکه 99 درصد دانشجویان دکترا پس از فارغ التحصیلی قصد تدریس در دانشگاه های کشور را دارند، تاکید کرد: این سیکل معیوب باید اصلاح شود، چرا که آموزش ما باید برای پژوهش باشد.

رهبر گفت: در حال حاضر 20 هزار فارغ التحصیل دکترا داریم که بیکار هستند.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: مدرک گرایی در کشور ما تبدیل به یک ضایعه شده است که همه ما گرفتار آن هستیم.

وی افزود: درست است زمانی با توجه به موضوع مدرگ گرایی توانستیم سطح دانش را ارتقا دهیم اما امروز مبتکرانی در کشور داریم که فاقد مدرک هستند و آنها فراموش شده اند.

رهبر به خودروی برقی دانشگاه آزاد نیز اشاره کرد و گفت: برای تجاری سازی این خودرو مذاکرات زیادی اجرا شده و برنامه داریم با کسب استانداردهای لازم، این خودرو را تجاری سازی کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: در ابتدا 100 خودروی برقی تولید خواهیم کرد که ممکن است هزینه تولید آن در ابتدای راه بالا باشد اما پس از اینکه میزان تولیدات افزایش یافت، قیمت این خودرو نیز کاهش بیشتری خواهد داشت.

وی مطرح نمود: با صنایع مختلف مذاکره کردیم تا قطعات لازم برای خودروی برقی ساخته شده در واحد قزوین این دانشگاه را تولید کنند.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1618

به "20هزار فارغ التحصیل دکتری بیکار داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20هزار فارغ التحصیل دکتری بیکار داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید