آلرژی غذایی به آووکادو در نوزادان

به گزارش کالارنا، آووکادو یکی از سالم ترین مواد غذایی جهان است، اما می تواند برای بعضی افراد یک آلرژن (ماده حساسیت زا) به حساب آید. این مقاله اطلاعاتی در خصوص آلرژی نسبت به آووکادو و علائم این آلرژی در نوزادان را در اختیارتان قرار می دهد.

آلرژی غذایی به آووکادو در نوزادان

مترجم: رزیتا ملکی زاده

منبع:راسخون

آووکادو یکی از سالم ترین مواد غذایی جهان است، اما می تواند برای بعضی افراد یک آلرژن (ماده حساسیت زا) به حساب آید. این مقاله اطلاعاتی در خصوص آلرژی نسبت به آووکادو و علائم این آلرژی در نوزادان را در اختیارتان قرار می دهد.

آوکادو سرشار از ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان بوده که از بدن در برابر اختلالات مختلف محافظت می نمایند اما این میوه می تواند گاهی موجب بروز واکنش های آلرژیک شود. چنانچه سیستم ایمنی بدن شما به طور منفی نسبت به آوکادو واکنش نشان دهد، آن را به نام ماده ای مضر در نظر گرفته و آنگاه گفته می شود که نسبت به آوکادو دچار عدم تحمل و یا آلرژی شده اید.

آلرژی نسبت به آوکادو در نوزادان

نوزادانی که در آنها آلرژی نسبت به لاتکس یا آسم تشخیص داده شده است، به احتمال زیاد از آلرژی نسبت به آوکادو هم رنج خواهند برد. موادی بنام کیتیناز موجود در آوکادو خواص ویژه ای را از خود نشان می دهند که با سندرم حساسیت به لاتکس یا آلرژی به میوه در ارتباط است. گاهی اوقات، کشاورزان به منظور سریعتر رسیدن و به عمل آمدن آوکادو به آن گاز اتیلن می زنند. چنین آوکادوهایی به احتمال زیاد حاوی مقادیر زیادی کیتیناز می باشند، در حالی که آوکادوهایی که به شیوه اورگانیک یا طبیعی پرورش داده می شوند، حاوی کیتیناز نمی باشند. والدین بایستی احتیاطات لازم را به هنگام تهیه و آماده سازی مواد غذایی برای کودک خود اتخاذ نمایند. آنها در صورتی که در کودک آلرژی نسبت به لاتکس تشخیص داده شده باشد، نبایستی آوکادو را وارد رژیم غذایی معمول کودک خود نمایند. این والدین پیش از آنکه بخواهند برای نخستین بار به نوزاد خود آوکادو و دیگر میوه هایی با خواص مشابه دهند، بایستی با پزشک متخصص کودک مشورت نمایند. این آلرژن می تواند با گرما غیر فعال شود. بنابراین آوکادوی پخته شده ممکن است موجب بروز واکنش آلرژیک نشود. دارچین که گیاهی مرتبط با آن است و میوه هایی مانند موز، صیفی جات، انبه، شاه بلوط، و کیوی هم ممکن است واکنش های آلرژیک را بوجود آورند.

علائم آلرژی آووکادو در نوزادان ممکن است شامل خارش پوست، تورم لبها، زبان و گلو، آب آمدن از چشم، آبریزش بینی، درد معده، اسهال، افزایش بدخلقی، و غیره شود. نوزادان حتی ممکن است دچار تنگی نفس و آنافیلاکسی (واکنش شدید به آوکادو ممکن است منجر به شوک آنافیلاکتیک که خطر جانی به همراه دارد) شوند و به همین دلیل علائم آن نبایستی نادیده گرفته شوند. چنانچه والدین متوجه هریک از علائم فوق در نوزاد خود شدند، بایستی بلافاصله کودک را به نزدیکترین مرکز پزشکی برسانند.

منبع: راسخون
انتشار: 29 مهر 1400 بروزرسانی: 29 مهر 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2099

به "آلرژی غذایی به آووکادو در نوزادان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلرژی غذایی به آووکادو در نوزادان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید