افتتاح 200 بازار تره بار تا انتها سال آینده

به گزارش کالارنا، مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران درباره جزئیات افتتاح میادین میوه و تره بار تازه شرح داد.

افتتاح 200 بازار تره بار تا انتها سال آینده

ایوب فصاحت مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران درباره افزایش میادین میوه و تره بار شهر تهران اظهار کرد: برای امسال تعهد داریم تا 100 بازار تازه را کلنگ زنی کنیم. منطقه ها شهرداری حدود 220 زمین را به سازمان میادین معرفی کردند که آن ها را آنالیز کردیم و 40 مورد شناسایی شد.

وی درباره جزئیات کلنگ زنی احداث میادین میوه و تره بار در پنجمین شنبه امید و افتخار توضیح داد: مجموعا برای روز شنبه در 14 نقطه در 7 منطقه کلنگ زنی احداث میادین میوه و تره بار انجام می گردد که این منطقه ها شامل 1، 2، 4، 7، 17، 20 و 22 است؛ بیشترین زمینی که تحویل داده شده برای منطقه 22 بوده که 4 زمین است.

فصاحت با اشاره به متراژ زمین ها اعلام کرد: متراژ زمین ها از 300 متر تا 4 هزار و 700 متر است؛ بخش قابل توجهی از این 14 مورد تا انتها سال افتتاح می گردد و زمین های بزرگ مانند زمینی که متراژ آن 4 هزار و 700 متر است، سال آینده افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران درباره جزئیات افتتاح میادین میوه و تره بار تازه در پنجمین شنبه امید و افتخار اعلام کرد: مجموعا 5 پروژه برای افتتاح داریم، 3 مورد آن بازار تازه است که افتتاح می گردد و 2 مورد دیگر توسعه میدان و بازار است که شامل میدان میوه و تره بار دریاچه چیتگر و میدان بهمن می گردد.

وی با اشاره به هزینه احداث 14 میدان میوه تره بار گفت: مجموع هزینه ای که برای ساخت 14 میدان میوه و تره بار که کلنگ زنی می گردد، در نظر گرفته شده هزار میلیارد ریال است. برای 5 مورد افتتاح تازهی که برای روز شنبه داریم، حدود 195 میلیارد ریال هزینه شده است.

فصاحت درباره تعداد میادین میوه و تره بار متناسب با سرانه جمعیتی محلات افزود: 129 محله داشتیم که فاقد بازار و بازارچه بودند که بعد از افتتاح ها و کلنگ زنی های اجرا شده در روز شنبه، به 122 مورد می رسند. در 11 محله بر اساس شاخص های ما منطق ایجاد بازار وجود ندارد، اما سایر موارد در دست کار است که تا انتها 1402، 200 بازار تازه را کلنگ زنی و افتتاح کنیم.

خبرنگاران اجتماعی شهری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 مهر 1401 بروزرسانی: 3 مهر 1401 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2409

به "افتتاح 200 بازار تره بار تا انتها سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح 200 بازار تره بار تا انتها سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید