الزامات افزودن خدمات بیمه تکمیلی به بیمه پایه

به گزارش کالارنا، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ورود این سازمان به موضوع خرید خدمات پیشگیرانه را هزینه بر خواند و در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر لزوم اضافه شدن خدمات بیمه های تکمیلی به بیمه پایه، گفت: ارائه خدمات بیمه ای در این قالب منوط به افزایش بودجه سازمان بیمه سلامت خواهد بود.

الزامات افزودن خدمات بیمه تکمیلی به بیمه پایه

مهندس طاهر موهبتی در گفت وگو با کالارنا، ضمن تاکید بر اهمیت پیشگیری بر درمان، در عین حال بر لزوم پیش روی به سوی خرید خدمات پیشگیرانه از سوی بیمه ها تاکید کرد و گفت: همواره شعار نهادهایی که با سلامت مردم سر و کار دارند بر اساس تقدم پیشگیری بر درمان بوده است؛ چراکه این موضوع در بلند مدت می تواند سبب کاهش هزینه ها باشد.

وی اضافه کرد: البته متاسفانه این موضوع در بسته های ارائه خدمت دیده نشده است و ورود آن به بسته های ارائه خدمت زمان بر خواهد بود. این درحالی است که در حال حاضر بودجه فعلی سازمان بیمه سلامت جوابگوی تامین چنین نیازهایی نیست، مگر بخواهیم از هزینه کرد در بُعد درمان کاسته و به هزینه در بخش بهداشت و پیشگیری بپردازیم که این امر نیز میسر نخواهد بود و مسائل دیگری بر سر راهمان خواهد گذاشت.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در ادامه با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر لزوم اضافه شدن خدمات بیمه تکمیلی به سایر خدمات پایه بیمه سلامت، ضمن بیان اینکه برخی خدمات پیشگیرانه نیز می تواند در پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرد، گفت: بر طبق قانون برنامه ششم توسعه، سیاست گذاری در خصوص بیمه های تکمیلی بر عهده وزارت بهداشت است و بیمه سلامت می تواند به عنوان بازوی کمکی در این میان ایفای نقش کند؛ اما، باید به این امر توجه شود که آغاز طرح بیمه های تکمیلی و ارائه خدمات بیمه ای در این قالب منوط به افزایش بودجه سازمان بیمه سلامت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 758

به "الزامات افزودن خدمات بیمه تکمیلی به بیمه پایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزامات افزودن خدمات بیمه تکمیلی به بیمه پایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید