المشاط در ملاقات با یک مقام سازمان ملل: محاصره یمن به وسیله آمریکا جنایت جنگی است

به گزارش کالارنا، رئیس شورای عالی سیاسی یمن محاصره یمن از سوی آمریکا را که زندگی بیش از 25 میلیون یمنی را تحت تاثیر قرار داده است، جنایت جنگی خواند.

المشاط در ملاقات با یک مقام سازمان ملل: محاصره یمن به وسیله آمریکا جنایت جنگی است

به گزارش خبرنگاران، مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن روز سه شنبه در ملاقات با ویلیام دیوید گریسلی هماهنگ کننده سازمان ملل در امور بشردوستانه یمن به درد و رنج و مسائل انسانی همه آحاد ملت یمن به خصوص بیمارانی که به علت محاصره فرودگاه صنعاء قادر به سفر به خارج از کشور نیستند، پرداخت.

المشاط اظهار کرد که محاصره یمن از سوی آمریکا جنایت جنگی است که جان بیش از 25 میلیون یمنی را تحت تاثیر قرار داده است و ائتلاف متجاوز به فرماندهی آمریکا در دوره گذشته با ممانعت از دستیابی آنها به هر گونه پیشرفت در زمینه ارسال یاری های بشردوستانه و برطرف محاصره و محدودیت ها بر بنادر و محاصره فرودگاه بین المللی صنعا، کوشش های نماینده سابق سازمان ملل در امور یمن را خنثی نموده و اکنون در صدد بی اثر کردن کوشش های نماینده تازه سازمان ملل هستند.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن از سازمان ملل خواست به کشورهای متجاوز و در راس آن آمریکا فشار بیاورند تا محاصره را برطرف نموده و به کشتی های حامل فرآورده های نفتی اجازه ورود به بندر الحدیده را بدهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2186

به "المشاط در ملاقات با یک مقام سازمان ملل: محاصره یمن به وسیله آمریکا جنایت جنگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المشاط در ملاقات با یک مقام سازمان ملل: محاصره یمن به وسیله آمریکا جنایت جنگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید