مدیر اقتصادی هواوی با قرار وثیقه آزاد شد

به گزارش کالارنا، مدیر اقتصادی شرکت بزرگ هواوی 10 روز پس از دستگیری در ونکوور کانادا با قرار وثیقه از طرف یک دادگاه کانادایی آزاد شد .

مدیر اقتصادی هواوی با قرار وثیقه آزاد شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز مدیر اقتصادی شرکت بزرگ چینی هواوی 10 روز پس از دستگیری در ونکوور کانادا به درخواست مقامات آمریکا با قرارداد وثیقه از طرف یک دادگاه کانادایی آزاد شد .

منگ وان ژو، مدیر اقتصادی و دختر موسسه هواوی با اتهام آمریکا روبرو شد مبنی بر اینکه او بانک های چندملیتی را در خصوص معاملات متصل به ایران گمراه نموده و باعث شده این بانکها در خطر تحریم های آمریکا قرار بگیرند .

قاضی دادگاه ونکوور کانادا با قرار وثیقه 7.5 میلیون دلاری (10 میلیون دلار کانادا)، منگ را که از اول دسامبر بازداشت بود آزاد کرد .

آزادی او شرایطی دارد که یکی از آنها پوشیدن پابند الکترونیک و ماندن در خانه از 11 شب تا 6 صبح است .

وزیر دادگستری کانادا باید برای استرداد او به آمریکا تصمیم بگیرد. اگر این اتفاق بیفتد با اتهامات دسیسه برای فریب چند موسسه اقتصادی روبه رو خواهد شد که حداکثر مدت زندانی برای هرکدام 30 سال است .

دستگیری منگ روابط چین با آمریکا و کانادا را تیره تر می نماید، آن هم در زمانی که تنش ها به خاطر جنگ تجاری و اتهامات آمریکا به جاسوسی چین به اندازه کافی بالا هستند .

دونالد ترامپ در روز سه شنبه گفت اگر این کار موافق با منافع امنیت ملی باشد یا به امضای یک قرارداد تجاری با چین یاری کند، در پرونده وزارت دادگستری آمریکا علیه منگ دخالت میکند .

چین تهدید نموده بود اگر کانادا منگ را فورا آزاد نکند، عواقب شدیدی در انتظار آن است . تحلیلگران احتمال یک اقدام تلافی جویانه را از طرف پکن می دهند .

وزارت امور خارجه آمریکا میخواهد هشدارهای مسافرتی به شهروندانش بدهد. دولت کانادا هم در فکر انتشار چنین هشدار مسافرتی است. در روز سه شنبه دولت کانادا گفت که یکی از شهروندانش در چین بازداشت شده است .

دو منبع مطلع گفتند که این فرد یک دیپلمات سابق کانادایی با نام مایکل کاوریکا است. دولت کانادا هیچ ارتباطی با پرونده هواوی نمی بیند .

از گای سنت جکوس،سفیر سابق کانادا در چین پرسیدند که آیا بازداشت کاوریکا یک تصادف است؟ وی پاسخ داد: در چین هیچ تصادفی وجود ندارد. اگر آن ها بخواهند پیامی برای شما بفرستند، این کار را مینمایند .

منگ که هنگام تغییر هواپیما در ونکوور دستگیر شد گفت که بی گناه است و در صورت استرداد به آمریکا اتهامات خود را رد می نماید .

وی باید در کانادا بماند و در صورت خارج شدن از محل زندگی، نیروهای امنیتی او را همراهی می نمایند. باید 7 میلیون دلار کانادا نقدی بپردازد و 5 ضامن معتبر برای سه میلیون دلار باقی مانده بیاورد .

وی باید در ششم فوریه در دادگاه حاضر گردد .

پرونده منگ از یک خبر در سال 2013 ناشی می گردد که می گفت هواوی روابط نزدیکی با شرکت تکنولوژی اسکای کام در هنگ کنگ دارد و این شرکت کوشش نموده علی رغم تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا تجهیزات آمریکایی به ایران بفروشد .

هواوی بزرگترین عرضه نماینده تجهیزات شبکه مخابرات در دنیا و دومین سازنده گوشی های هوشمند است که درآمد آن سال گذشته 92 میلیارد دلار بود. بر خلاف سایر شرکت های بزرگ تکنولوژی چین، این شرکت بیشتر خارج از کشور تجارت دارد .

31

منبع: تسنیم
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 666

به "مدیر اقتصادی هواوی با قرار وثیقه آزاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر اقتصادی هواوی با قرار وثیقه آزاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید