انگلیس جایگزین آمریکا در کارگروه بازسازی راکتور آب سنگین اراک شد

به گزارش کالارنا، رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: با خروج یکجانبه آمریکا از برجام انگلیس جایگزین آمریکا در کارگروه بهسازی نیروگاه آب سنگین اراک شد که پیش از این با حضور ایران، آمریکا و چین تشکیل گردیده بود.

انگلیس جایگزین آمریکا در کارگروه بازسازی راکتور آب سنگین اراک شد

به گزارش کالارنا، علی اکبر صالحی در حاشیه نماز عید قربان در تهران در گفت وگو با صدا و سیما با بیان این که تمامی امور هسته ای به خوبی پیش می رود و هیچ مشکلی وجود ندارد، اضافه نمود: علی رغم خروج آمریکا از برجام هیچ مشکلی نه در بحث اکتشاف، نه در بحث تحقیق و توسعه و نه در بحث ساخت نیروگاه های جدید وجود ندارد و فعالیت هایی همچون فراوری دارو و ساخت بیمارستان در حال پیگیری است.

وی با تاکید بر این که بازگشت تحریم های یکجانبه آمریکا هیچ تأثیری بر فعالیت های هسته ای ایران نگذاشته است گفت: بخش عمده ای از پروژه های ما یا خود اتکا هستند یا با کشوری مثل روسیه در حال اجرا است که روس ها نیز به خوبی به تعهدات شان عمل می نمایند.

وی از پیشرفت نیروگاه دوم بوشهر اطلاع داد و اضافه نمود: در حال حاضر این نیروگاه جلوتر از برنامه پیش می رود و امیدواریم تا شش سال آینده نیروگاه دوم به بهره برداری برسد و دو سال بعد از راه اندازی نیروگاه دوم نیروگاه سوم نیز وارد مدار گردد.

رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین از غنی سازی عناصرهای جدید در کشور اطلاع داد و گفت: امروز با کمک روس ها به توانایی غنی سازی عناصر دیگری دست یافته ایم و در زمره معدود کشورهایی هستیم که می توانیم ایزوتوپ های پایدار فراوری کنیم و عناصری همچون زنون و تلریوم را غنی سازی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 332

به "انگلیس جایگزین آمریکا در کارگروه بازسازی راکتور آب سنگین اراک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس جایگزین آمریکا در کارگروه بازسازی راکتور آب سنگین اراک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید