ایران به بیت کوین نیاز دارد

به گزارش کالارنا، خبرنگاران : یک فعال حوزه رمزارز و بلاک چین معتقد است در شرایط تحریمی، ایران شاید بیشتر از کشورهای دیگر به بیت کوین نیاز دارد و دولت می تواند با بهره گیری از آن به رشد اقتصادی خویش کمک کند.

ایران به بیت کوین نیاز دارد

به گزارش به نقل از ایسنا، در چند ماه اخیر استخراج بیت کوین جنجال های بیش تری به پا کرده است. از طرفی نبود قانون مشخص برای برخورد با فعالان این حوزه که از سوی بانک مرکزی فعالیتشان غیرقانونی اعلام شده در مقابل آن دسته که استفاده از ارز دیجیتالی را راهی برای دور زدن تحریم ها و ارزآوری می دانند و از طرف دیگر واکنش مسؤولان وزارت نیرو که افزایش مصرف برق را در فصل گرما به گردن استخراج کنندگان انداخته و هر روز یک مزرعه استخراج را با این ادعا شناسایی می کنند.

پیش از این ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای فضای مجازی با بیان اینکه ارزهای دیجیتال بحث مفصلی دارد، گفته بود: ارز دیجیتال به نام ابزار مبادله یک موضوع است و اینکه به نام ثروت اندوزی و سرمایه گذاری به آن نگاه کنیم، یک موضوع دیگر است. فعلا در کشور ما تولید و استخراج رمزارزهای جهان روا به نام یک فرآیند مثبت در حال ساماندهی است. در حوزه مبادله هم مقداری که به دور زدن تحریم ها کمک کند، باید مورد حمایت قرار گیرد.

در این راستا یاشار راشدی، فعال حوزه رمزارز اظهار کرد: در شرایط تحریمی که نمی توانیم صادرات و واردات داشته باشیم، می توانیم از این امکان استفاده کنیم؛ انرژی را به بیت کوین تبدیل کرده و با آن بیت کوین کالا و خدمات وارد کنیم، یا خدماتی که داخل ایران تولید می شود مثل نرم افزارهایی تولیدی که می توانیم به صورت مجازی ارائه کنیم را صادر کنیم و رمزارز دریافت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این فرصت خوبی برای ماست و شاید بیشتر از هر کشور دیگری ایران به رمزارزها نیاز دارد و اگر دولت نو به این موضوع دقت کند که می تواند از این فرصت استفاده کند و بهره بگیرد، به کمک خواهد کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2003

به "ایران به بیت کوین نیاز دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران به بیت کوین نیاز دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید