اینترنت رسانی به اسپیس ایکس با ارتباط لیزری

به گزارش کالارنا، ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس با انتشار توییت هایی اعلام کرد که در مناطق قطبی نیاز به ایستگاه های زمینی نخواهد بود و این ماهواره ها از طریق ارتباط لیزری با یکدیگر در ارتباط خواهند بود.

اینترنت رسانی به اسپیس ایکس با ارتباط لیزری

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

اسپیس ایکس اظهار داشت که به منظور فراهم کردن امکان دسترسی به اینترنت در مناطق قطبی زمین، از ارتباط لیزری بین ماهواره های استارلینک کمک می گیرد.

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس با انتشار توییت هایی اظهار داشت که در مناطق قطبی نیاز به ایستگاه های زمینی نخواهد بود و این ماهواره ها از طریق ارتباط لیزری با یکدیگر در ارتباط خواهند بود. براساس آخرین اطلاعات منتشرشده، ارتباط میان 10 ماهواره در مدار قطبی از طریق لیزری صورت می گیرد.

پرتاب ماهواره های جدید استارلینک تقریبا دو هفته بعد از آنکه این شرکت توانست مجوز FCC برای ارسال 10 ماهواره به مدار های قطبی را به دست آورد، انجام شد. طبق این مجوز، این ماهواره های در ارتفاع 560 کیلومتری زمین مستقر خواهند شد.

در توییت های ماسک آمده است: تمام ماهواره هایی که سال آینده پرتاب می شوند، مجهز به ارتباط لیزری خواهند بود. وی با اشاره به این موضوع که در سال 2022، سیستم های لیزری به استانداردی جدید در ارتباط میان ماهواره ها تبدیل خواهد شد، مطرح کرد: در این مقطع زمانی، تنها ماهواره های قطبی از این شیوه ارتباطی بهره می برند.

اسپیس ایکس در توضیحات خود برای FCC نوشت که با این سیستم، ساکنان منطقه آلاسکا هم می توانند به اینترنت دسترسی داشته باشند.

طبق اعلام این شرکت، ماهواره هایی که در مدار قطبی قرار می گیرند، علاوه بر مردم ساکن در این مناطق، در اختیار دولت آمریکا و افراد وابسته نیز که قادر به دسترسی به اینترنت در این مناطق نیستند، قرار خواهد گرفت. پروژه استارلینک شرکت اسپیس ایکس عرضه اینترنت به کاربران از فضا و به واسطه های هزاران ماهواره را دنبال می کند.

منبع: آی تی ایران

منبع: فرادید
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1731

به "اینترنت رسانی به اسپیس ایکس با ارتباط لیزری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترنت رسانی به اسپیس ایکس با ارتباط لیزری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید