توافق روسیه و ایتالیا برای تولید واکسن اسپوتنیک در ایتالیا

به گزارش کالارنا، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه و یک شرکت داروسازی ایتالیایی توافقنامه ای برای تولید مشترک واکسن روسی اسپوتنیک در ایتالیا امضا کردند.

توافق روسیه و ایتالیا برای تولید واکسن اسپوتنیک در ایتالیا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ریانووستی، اتاق بازرگانی ایتالیا و روسیه روز دوشنبه طی بیانیه ای از امضای توافقنامه ای میان صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) و هلدینگ داروسازی و بیوتکنولوژی ادینا برای تولید مشترک واکسن کرونای اسپوتنیک وی در ایتالیا خبر داد.

اتاق بازرگانی ایتالیا و روسیه که به درخواست هلدینگ داروسازی و بیوتکنولوژی ادینا واسطه توافق راهبردی میان این شرکت هلدینگ و صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه شده است، در بیانیه خود در این خصوص گفت: برای اولین بار در اروپا، یک توافق راهبردی میان صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه و شرکت هلدینگ داروسازی و بیوتکنولوژی ادینه برای تولید واکسن اسپوتنیک وی در ایتالیا به امضا رسید.

در ادامه این بیانیه آمده است: تولید واکسن اسپوتنیک وی در ایتالیا از ماه ژوئیه [تیرماه 1400] آغاز خواهد شد. این تصمیم شغل های جدیدی را در ایتالیا ایجاد خواهد کرد و فرآیند تولید دارو به طور کامل در ایتالیا انجام می شود. بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده، تا پایان سال جاری [میلادی] 10 میلیون دُز واکسن تولید خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1784

به "توافق روسیه و ایتالیا برای تولید واکسن اسپوتنیک در ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق روسیه و ایتالیا برای تولید واکسن اسپوتنیک در ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید