جذب دانشجوی ارشد در 3 گرایش فیزیک پزشکی در علوم پزشکی مشهد

به گزارش کالارنا، مدیر گروه فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه گروه فیزیک پزشکی یکی از قدرتمندترین گروه های پزشکی و علوم پایه است، اظهار کرد: این گروه تنها گروه فیزیک پزشکی کشور است که پیروز به اخذ پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد شده است.

جذب دانشجوی ارشد در 3 گرایش فیزیک پزشکی در علوم پزشکی مشهد

به گزارش خبرنگاران، دکتر محمد تقی بحرینی طوسی، استاد گروه فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز جهانی فیزیک پزشکی با بیان این که گروه فیزیک پزشکی این دانشگاه در سه رشته فیزیک پزشکی، تصویربرداری پزشکی، رادیو بیولوژی و حفاظت پرتو، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دارد، اظهار کرد: گروه فیزیک پزشکی مشهد یکی از گروه های علمی است که با همدلی توانسته است افتخارات زیادی کسب کند، از آن جمله می توان به ثبت 12 اختراع توسط این گروه اشاره نمود.

وی توضیح داد: تالیف 18 عنوان کتاب و ثبت اختراعات متعدد توسط این گروه از افتخارات گروه فیزیک پزشکی است.

استاد گروه فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد توضیح داد: برای توسعه کمی و کیفی سطح علمی گروه فیزیک پزشکی، دسترسی دانشجویان به آزمایشگاه و مراکز تحقیقاتی احتیاج لازم است، از همین رو این گروه همکاری خوبی با مراکز مختلف درمانی و آزمایشگاهی دارد.

بحرینی اعلام نمود: دانش آموختگان گروه فیزیک پزشکی دانشگاه مشهد در سراسر کشور افتخارآفرینی می نمایند که این موضوع مایه افتخار است.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، هفتم نوامبر، برابر با شانزده آبان، زادروز ماری کوری، پژوهشگر مواد رادیواکتیو، به عنوان روز جهانی فیزیک پزشکی نامگذاری شده است. فیزیک پزشکی شاخه ای کاربردی از فیزیک است که با کاربردهای انرژی برای تشخیص و درمان بیماری ها سر و کار دارد و با الکترونیک پزشکی، مهندسی زیست و فیزیک بهداشت (کنترل و محافظت از پرتو) رابطه نزدیکی دارد. به عبارت دیگر، می توان چنین بیان نمود که فیزیک پزشکی، ابزاری بسیار قوی و قدرتمند است که می تواند در اختیار پزشکان و مهندسان پزشکی قرار گیرد.

فیزیک پزشکی امروزه گستره قابل توجهی از علوم و فناوری های متفاوتی را پوشش می دهد و در بر گیرنده موضوعات و مباحث متعددی از رادیوبیولوژی گرفته تا پردازش سیگنال است. لذا سخت بتوان مرزهای مشخص و مشخصی را برای آن تعریف کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 7 دی 1398 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 872

به "جذب دانشجوی ارشد در 3 گرایش فیزیک پزشکی در علوم پزشکی مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب دانشجوی ارشد در 3 گرایش فیزیک پزشکی در علوم پزشکی مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید