جزئیات بازگشایی مدارس در شرایط قرمز، زرد و سفید

به گزارش کالارنا، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش چگونگی فعالیت مدارس از 15 شهریور و نحوه حضور دانش آموزان در شرایط قرمز، زرد و سفید را تشریح کرد.

جزئیات بازگشایی مدارس در شرایط قرمز، زرد و سفید

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، رضوان حکیم زاده اظهار کرد: با توجه به اهمیت سلامت دانش آموزان و اینکه اولویت شماره یک ما سلامت آنهاست، با تصمیمات ستاد ملی کرونا هماهنگ هستیم. آموزش و پرورش تمهیدات لازم را برای بازگشایی مدارس اندیشیده است و سناریوهای مختلف برای مناطق مختلف کشور داریم اما درباره زمان بازگشایی تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و هر زمان به ما اجازه داده گردد، مدارس را بازگشایی می کنیم.

حکیم زاده گفت: زمان آغاز فعالیت مدارس اگر در شرایط قرمز باشیم، آموزش ها به صورت غیرحضوری و به وسیله شبکه شاد و فضای مجازی ارائه خواهد شد. بنابراین مسئله ای برای آغاز فعالیت مدارس از 15 شهریور نداریم و اطمینان می دهیم که در هر شرایطی آموزش دانش آموزان با جدیت دنبال خواهد شد.

وی درباره سناریوهای مختلف بازگشایی مدارس گفت: با توجه به شرایط مناطق مختلف و تجربه ای که از سال تحصیلی گذشته کسب کردیم، سناریوهای مختلفی طراحی شده است. در سال تحصیلی گذشته آموزش ها به وسیله شبکه شاد ارائه شد و در مناطق محروم به وسیله راهبران آموزشی و ارائه درسنامه آموزش ها را پیگیری کردیم. بنابراین تجارب واکاوی و نقاط ضعف و قوت شناسایی شده و در مرحله بعد به جای تصمیم برای کل کشور، با توجه به شرایط هر منطقه تصمیم گیری خواهد شد و این اختیار را به شورای مدرسه می دهیم که بتواند در محدوده معین شده درباره نوع ارائه آموزش ها تصمیم گیری کند.

  • آموزش ها در سه شرایط قرمز، زرد و سفید

حکیم زاده با اشاره به اینکه در شرایط قرمز آموزش ها مجازی و تلویزیونی خواهد بود، ادامه داد: در شرایط زرد ترکیبی از آموزش مجازی و حضوری را خواهیم داشت و در شرایط سفید که بیشتر شامل مناطق روستایی و عشایری است که تعداد جمعیت دانش آموزی آنها کم است و امکانات فناوری در اختیار ندارند، معلم می تواند با رعایت نکات بهداشتی کلاس درس را حضوری برگزار کند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است کلاس های درس یک روز در میان برگزار گردد، گفت: یکی از مدل های ترکیبی که در شرایط زرد ارائه خواهد شد، تقسیم بندی دانش آموزان به گروه های کوچک و حضور در کلاس های درس برای برطرف اشکال است. این سبک از آموزش که به روش معکوس معروف است، در جهان برای استفاده بهینه از کلاس درس مورد استفاده قرار می گیرد. اما این تنها روش نیست و ممکن است شورای مدرسه موارد دیگری را با خلاقیت خود پیشنهاد کند در تمام این شرایط برای ما بسیار مهم است که حتماً پروتکل های بهداشتی رعایت گردد و هر تصمیمی که شورای مدرسه می گیرد رعایت موارد بهداشتی و حفظ سلامت دانش آموزان اولویت نخست باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که چگونه بر عملکرد مدارس و رعایت نکات بهداشتی نظارت می کنید، عنوان نمود: آموزش و پرورش یک شبکه گسترده است و حتی در نقاط صفر مرزی مدرسه داریم و به وسیله مناطق و استان ها بر اجرای دستورالعمل ها نظارت داریم همچنین به وسیله سامانه، فعالیت های مجازی را رصد می کنیم، خانواده ها هم شرکای آموزشی ما هستند و برای اولین بار به صورت جدی وارد میدان شده در کنار آموزش و پرورش هستند و اگر بحران کرونا نباشد، نقش آفرینی جدی خانواده ها را باید داشته باشیم.

حکیم زاده همچنین درباره شرایط مدارسی که شهریه دریافت می نمایند و ممکن است برای ارائه خدمات دانش آموزان را ملزم به حضور فیزیکی در مدارس نمایند، گفت: اینکه به شورای مدرسه اختیار می دهیم تا در چهارچوب دستورالعمل اقدام کند این گونه نیست که اگر شرایط منطقه ای قرمز باشد، شورای مدرسه بتواند به دانش آموزان بگوید حتما باید به مدرسه بیایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1377

به "جزئیات بازگشایی مدارس در شرایط قرمز، زرد و سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات بازگشایی مدارس در شرایط قرمز، زرد و سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید