خبرنگاران 6200 بازرسی از مصالح ساختمانی مناطق زلزله زده کرمانشاه انجام شد

به گزارش کالارنا، کرمانشاه- خبرنگاران- مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه با اشاره به سومین سالگرد زلزله در این استان و نقش نظارتی اداره استاندارد در کیفیت مصالح ساختمانی استفاده شده گفت: در این مدت 6 هزار و 200 بازرسی و هزار و 100 نمونه برداری و آزمون از مصالح ساختمانی استفاده شده اجرا شده است.

خبرنگاران 6200 بازرسی از مصالح ساختمانی مناطق زلزله زده کرمانشاه انجام شد

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

محمودرضا نیازی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: این نمونه برداری، آزمون و بازرسی شامل فرآورده های اصلی ساختمانی مانند شن و ماسه، بتن آماده، سیمان پرتلند، گچ ساختمانی، کاشی و سرامیک، تیرآهن، میلگرد، عایق رطوبتی، رنگ ساختمانی و فوم سقفی بوده که منجر به افزایش کیفیت ساخت و مقاومت مصالح ساختمانی در امر بازسازی شده است.

وی ادامه داد: طی مدت بازسازی 259 اقدام حقوقی از جمله 87 صدور دستور پلمب از سوی دادستانی، جزای نقدی، امحاء فرآورده، حبس تعزیری 2 ساله و اخطار علیه متخلفین قوانین از استاندارد صورت گرفت.

مدیرکل استاندارد کرمانشاه اضافه نمود: بعد از وقوع زلزله مهیب 7.3 ریشتری 21 آبان ماه 96 در غرب استان، با آغاز بازسازی و به دنبال افزایش تقاضا برای مصالح ساختمانی، کارشناسان این اداره کل، تمام توان کارشناسی خود را برای کنترل کیفیت مصالح ساختمانی فراوریی و توزیعی در سطح مناطق آسیب دیده تشدید کردند.

نیازی توضیح داد: براساس تکالیف سازمانی کارشناسان استاندارد به عنوان ضابطین خاص دادگستری مجازند از محل های فراوری، عرضه و خدمات کالاهای مشمول استاندارد وارد شوند و به بازرسی و نمونه برداری بپردازند که در طول 32 ماه بازسازی مناطق آسیب دیده در قالب تیم های بازرسی به صورت مستمر، انطباق فرآورده های فراوریی و عرضه شده در سطح استان را با استانداردهای ملی مربوطه مورد ارزیابی قرار دادند، که طی این مدت شاهد افزایش چشمگیر انطباق محصولات ساختمانی و به نسبت ارتقاء کیفیت ساختمان ها در استان بوده ایم.

وی یاد آور شد: یکسال بعد از وقوع زلزله سال 96، زلزله نسبتا شدید دیگری با شدت 6.4 در مقیاس ریشتر در مناطق آسیب دیده رخ داد که به دلیل رعایت اصول فنی و استفاده از مصالح ساختمانی با کیفیت، خوشبختانه تمام ساختمان های نوساز و بازسازی شده، مقاومت مطلوبی در مقابل زلزله دوم از خود نشان داده و کمترین آسیب را دیدند که این امر نشان دهنده نظارت مستمر کارشناسان استاندارد و نظارت عالیه استانداری، جلسات مستمر شورای فنی و حضور دستگاه های ذیربط در امر ساخت و سازها در مناطق زلزله زده بود.

نیازی در مورد برخورد با واحدهای فراوریی و صنفی متخلف اظهارداشت: طی مدت بازسازی مناطق روستایی و شهری، علاوه بر نظارت بر فراوری و عرضه مصالح ساختمانی واحدهای فراوریی استان، مصالح ورودی سایر استان ها در سطح مناطق آسیب دیده به صورت روزانه مورد ارزیابی کیفی نهاده شد.

زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال 96 در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.

این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 932 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 103 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزیی دید.

در زلزله 6.4 ریشتری یکشنبه چهارم آذر 97 هم 771 مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده به بار آورد.

خوشبختانه با کوشش دولت و مردم استان بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه روزهای پایانی خود را می گذراند.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1579

به "خبرنگاران 6200 بازرسی از مصالح ساختمانی مناطق زلزله زده کرمانشاه انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 6200 بازرسی از مصالح ساختمانی مناطق زلزله زده کرمانشاه انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید