دانستنی های تاریخ تایلند را بدانید

به گزارش کالارنا، تاریخ کشور تایلند بسیار طولانی بوده و نخستین ساکنان این سرزمین، 3 هزار سال پیش این کشور را بنا کردند. تاریخ حکومت سلطنتی این کشور نیز به قرن 13 میلادی برمی‌گردد.

دانستنی های تاریخ تایلند را بدانید

در این زمان در محلی که کشور امروزی تایلند قرار دارد، تایلند از امپراتوری خمر جدا شده است اما تاثیرات فرهنگی آن امپراتوری هنوز وجود داشته و در کشور کامبوج دیده می شود. طی چند سده بعدی، تایلند شاهد ظهور و سقوط سلسله های پادشاهی مختلفی بود. آثار تاریخی و شواهد زیادی از این دوران در تور تایلند باقی مانده‌‌اند.

در اواخر سده 18 میلادی، کشور برمه به تایلند حمله کرده و سلسله آیوتایایی را منقرض نمود. این موضوع مقارن با آغاز استعمار اروپا در بخش هایی از جنوب شرق آسیا بود. در این شرایط تایلند به عنوان تنها کشوری در جنوب شرقی آسیا باقی ماند که هیچ گاه تحت استعمار قرار نگرفته و این وجه تمایز این کشور در مقابل لائوس که تحت نفوذ فرانسوی ها بوده و برمه که زیر سلطه کشور انگلیس می‌باشد.

شرایط سیاسی در تایلند بسیار پیچیده بوده و حتی برای کسانی که چند سال در این کشور زندگی کرده اند نیز کشف ظرافت ها و تفاوت های تغییرات فضای سیاسی قابل درک نیست. برای گردشگران تور تایلند بهتر است که به طور کلی از ورود به بحث های سیاسی اجتناب کرده و وارد این موضوع نشوند.

در این مبحث به بررسی تاریخ تحولات سیاسی تایلند در دوران باستان پرداختیم تا دید بهتری نسبت به زیبایی ها و مفاهیم سایت های باستان شناسی این کشور داشته باشید. در مجموع هنگام سفر به این کشور از بیان دیدگاه خود درباره سیاست‌های تایلند، رژیم سلطنتی، حکومت و سیاست اجتناب نمایید و با دقت و احتیاط زیادی عمل کنید. بهتر است کمی عمیق‌تر در مورد تاریخ این کشور مطالعه کنید و بهتر این مردم را در تور تایلند بشناسید.

انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 274

به "دانستنی های تاریخ تایلند را بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانستنی های تاریخ تایلند را بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید