دانشگاه ها از طریق شرکت های دانش بنیان وارد پروژه های بزرگ شوند

به گزارش کالارنا، معاون علمی وفناوری رئیس جمهور گفت: مشکلات کشور جز با عقل و دانش قابل حل نیست و لازم است دانشگاه ها را به نوعی از طریق شرکت های دانش بنیان وارد پروژه های بزرگ کرد.

دانشگاه ها از طریق شرکت های دانش بنیان وارد پروژه های بزرگ شوند

به گزارش خبرنگاران، سورنا ستاری 29 مرداد ماه در سفر به شهرکرد در حاشیه بازدید از طرح ملی سامانه پرتودهی چند منظوره گاما در جمع خبرنگاران استان، با اشاره به اینکه بحث تحریم ها، بحث جدیدی نیست، اظهار کرد: اگر بتوان به درستی در حوزه اقتصاد مدیریت لازم را انجام داد مشکل خاصی مشاهده نخواهد شد گرچه بحث تحریم ها برای شرکت هایی که در داخل کشور بوده منفعت محسوب می گردد.

وی اضافه کرد: مشکلات کشور جز با عقل و دانش قابل حل نیست و لازم است دانشگاه ها را به نوعی از طریق شرکت های دانش بنیان وارد پروژه های بزرگ کرد.

ستاری توضیح داد: طرح ملی سامانه پرتودهی چند منظوره گاما از جمله این پروژه ها است و برای نخستین بار است که یک مجموعه خصوصی، در حوزه هسته ای و اتمی ورود پیدا نموده و در حال فعالیت بر روی سامانه های پرتودهی هسته ای است و یک انتقال تکنولوژی فوق العاده خوبی از طریق دانشگاه های صنعتی شریف و شهید بهشتی در این مجموعه رخ داده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر فارغ التحصیلان حوزه هسته ای لازم نیست در سازمان های دولتی مشغول به کار شوند بلکه از طریق شرکت های دانش بنیان می توانند بر روی این موضوع کار نمایند که امید است بتوان حداقل 7 تا 8 مجموعه مشابه این مجموعه را توسط بخش خصوصی در کشور تاسیس کرد.

معاون علمی وفناوری رئیس جمهور گفت: ما به عنوان دولت حمایت لازم را از چنین پروژه هایی انجام می دهیم همانگونه که از این پروژه حمایت جدی انجام شد و در حال حاضر این مرکز کار تجاری را شروع نموده و محصولات را مورد پرتودهی قرار می دهد.

وی اضافه کرد: امید است نگاه جدید در حوزه اقتصاد توسعه یابد و خوشحال هستیم که یک حوزه که کاملا در انحصار دولت بوده، به بخش خصوصی واگذار گردیده و در آن ورود پیدا نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 329

به "دانشگاه ها از طریق شرکت های دانش بنیان وارد پروژه های بزرگ شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه ها از طریق شرکت های دانش بنیان وارد پروژه های بزرگ شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید