دوره آموزشی معرق چوب در آستارا برگزار می گردد

سرپرست اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان بندر آستارا از برگزاری دوره آموزشی معرق چوب در بندر آستارا اطلاع داد.

دوره آموزشی معرق چوب در آستارا برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان، پردل امیری نژاد گفت: این دوره با هدف توسعه و ترویج هنرهای سنتی در بندر آستارا 25 دی به مدت 10 روز برگزار می گردد.

او اضافه کرد: در این دوره آموزشی جهانبخش محمد پور باقری استاد برجسته معرق چوب، مهارت های لازم را به هنرجویان آموزش می دهد.

امیری نژاد توضیح داد: علاقه مندان برای ثبت نام در این دوره آموزشی که به شکل رایگان برگزار می گردد، می توانند به اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بندر آستارا مراجعه و در این دوره شرکت نمایند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بندر آستارا اعلام کرد: در خاتمه دوره برای هنرجویان گواهی آموزشی از سوی معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان اعطا خواهد شد.

او با بیان اینکه 35 هنرمند در رشته معرق چوب در این شهرستان فعالیت دارند، اضافه کرد: در سال های گذشته به منظور حمایت از هنرمندان این رشته، تسهیلاتی به آن ها داده شده است.

امیری اظهار کرد: 700 هنرمند در 13 رشته هنری زیر نظر اداره میراث فرهنگی، گردشگری صنایع دستی بندر آستارا فعالیت می نمایند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 11 بهمن 1398 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 953

به "دوره آموزشی معرق چوب در آستارا برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوره آموزشی معرق چوب در آستارا برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید