دومین صندوق رأی گیری در آمریکا به آتش کشیده شد

به گزارش کالارنا، درست کمتر از یک هفته از انتشار اخباری درباره حریق عمدی در یکی از صندوق های اخذ رأی در کالیفرنیا، یک صندوق رأی گیری این بار در بوستون به آتش کشیده شد.

دومین صندوق رأی گیری در آمریکا به آتش کشیده شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که یک هفته تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، اخباری از ایجاد آشوب ها و هرج و مرج های پراکنده در شهرهای سراسر این کشور منتشر می گردد.

بنا بر گزارش شبکه روسی راشاتودی، در حالی که هفته پیش رسانه های آمریکایی از وقوع آتش سوزی که ظاهراً عمدی بوده، در یکی از صندوق های اخذ رأی در ایالت کالیفرنیا خبر دادند، روز گذشته نیز یکی دیگر از صندوق های رأی گیری در بوستون ایالت ماساچوست به آتش کشیده شد.

طبق این گزارش، درست ساعاتی بعد از آنکه رأی های درون صندوق رأی گیری آتش گرفت، یک مرد اهل بوستون مرکز ایالت ماساچوست که در حوالی محل حادثه مشاهده شده بود، به ظن استفاده از یک وسیله آتش زا برای آتش زدن یک صندوق رأی بازداشت شد.

به دنبال وقوع این حادثه، مقام های ایالتی خواهان تشدید تدابیر امنیتی برای محافظت از صندوق های رأی شدند.

ورلدی آرماند 39 ساله غروب روز یکشنبه به وقت محلی بعد از آن بازداشت و به سوزاندن عمدی و مخرب صندوق رأی متهم شد که پلیس وی را با حادثه آتش دریافت صندوق رأی گیری در مقابل شعبه اصلی کتابخانه عمومی بوستون مرتبط دانست.

این آتش سوزی حدود ساعت 04:00 صبح یکشنبه به وقت محلی زمانی کشف شد که دودی از اطراف صندوق متعلق به رأی گیری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به هوا برخاست و آتش نشان ها برای مهار آتش ، به داخل صندوق آب ریختند.

ویلیام گالوین وزیر رفاه عمومی ماساچوست به رسانه های محلی در مورد این حادثه شرح داد، ظاهراً آرماند از یک وسیله آتش زا برای ایجاد حریق استفاده نموده است و خسارت زیادی به پوشش پلاستیکی جعبه وارد آورده است.

واحد مبارزه با مواد مخدر اداره پلیس بوستون، آرماند را در نزدیکی میدان کاپلی که صندوق رأی گیری آتش گرفته بود با مواد آتش زا مشاهده نموده است.

گالوین روز دوشنبه در بیانیه ای گفت علیرغم حمله دوجانبه آتش و آب، 87 رأی از 122 رأی موجود در صندوق رأی گیری خوانا و قابل پردازش است.

وی با اینحال، به شهروندان ماساچوست که در 14 ساعت قبل از وقوع آتش سوزی، از آن صندوق برای انداختن رأی زودهنگام استفاده نموده بودند، توصیه کرد تا شرایط رأی خود را جویا شوند و در صورتیکه تأییدیه دریافت نکردند، از یک صندوق دیگر برای دادن رأی مجدد استفاده نمایند.

گالوین در بیانیه ای مشترک با مارتی والش شهردار بوستون گفت: آنچه در ساعات اولیه امروز صبح برای صندوق رأی میدان کاپلی رخ داد، در تضاد با دموکراسی و نادیده دریافت رأی دهندگانی بود که به وظیفه مدنی خود عمل کردند و این اقدام یک جرم محسوب می گردد.

این دومین بار در روزهای اخیر است که اخباری از آتش زدن صندوق های رأی در آمریکا منتشر می گردد، در تاریخ 29 مهرماه، ، مقام های آمریکایی اعلام کردند که وقوع آتش سوزی در داخل یک صندوق اخذ رأی در

لس آنجلس باعث آسیب به رأی شهروندان شده است.

مقامات محلی پس از تحقیق درباره این حادثه اعلام کردند که به نظر می رسد این آتش سوزی عمدی بوده، اگرچه علت و میزان آسیب های ناشی از آن تحت آنالیز قرار گرفته است.

گزارش ها و اخبار منتشر شده حکایت از آن دارد که انتخابات سوم نوامبر 2020 ریاست جمهوری آمریکا (13 آبان ماه) با جنجال و هرج و مرج هایی روبرو خواهد بود به طوریکه بعضی مقام های ایالتی برای مواجهه با هرگونه هرج و مرج در زمان و بعد از انتخابات اعلام آماده باش نظامی نموده اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1549

به "دومین صندوق رأی گیری در آمریکا به آتش کشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین صندوق رأی گیری در آمریکا به آتش کشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید