روسیه از ابتکار چین برای بازگرداندن آمریکا به برجام حمایت می نماید

به گزارش کالارنا، به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه با اعلام حمایت مسکو از طرح پکن در مورد برجام، اظهار داشت که روسیه با آمریکا و چین درباره ابتکار عمل پکن برای برگزاری نشست چندجانبه در مورد بازگشت ایالات متحده به برجام تبادل نظر نموده و احتمالاً در آن شرکت خواهد نمود.

روسیه از ابتکار چین برای بازگرداندن آمریکا به برجام حمایت می نماید

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

ریابکوف در ادامه گفت: ما با هر دو همکار چینی و آمریکایی خود بحث هایی داشتیم. ما مخالف مشارکت در این رخداد نیستیم، گرچه واضح است به منظور برگزاری مؤثر این نشست، ضروری است که حداقل یک درک تقریبی از چگونگی انتها این نشست ارائه گردد.

معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد که برگزاری چنین نشستی در شرایطی که ضرب الاجل 21 فوریه (سوم اسفندماه) ایران برای توقف اجرای پروتکل الحاقی در حال فرا رسیدن است، بسیار حائز اهمیت است.

ریابکوف با توجه به شرط ایران برای لغو تحریم های ایالات متحده به منظور ادامه اجرای پروتکل الحاقی گفت: ما از ایالات متحده درخواست می کنیم که از خود اراده سیاسی نشان داده و به ایران و دیگر اعضای جامعه بین الملل سیگنالی درباره آمادگی خود برای بازگشت به برجام نشان دهد. برای این امر (نشان دادن اراده سیاسی برای بازگشت به برجام)، مهم است که ایالات متحده تمامی تصمیمات تحریمی که اساس سیاست باصطلاح فشار حداکثری به ایران در دوران دولت ترامپ بوده را لغو کند.

ریابکوف در ادامه لغو تحریم های آمریکا علیه ایران را به عنوان گامی برای جلوگیری از پیچیده تر شدن اوضاع برجام توصیف کرد و از جمهوری اسلامی ایران درخواست کرد تا خویشتنداری بیشتری در بحث کاهش تعهدات برجامی از خود نشان دهد.

وی در ادامه در مورد پیشنهاد پکن درباره برجام گفت که در صورت موافقت تمامی طرف ها، این نشست برای بازگشت آمریکا به برجام به سرعت قابل سازمان دهی است.

ریابکوف شرح داد: اگر همه شرکت کنندگان در این فرایند تمایل و آمادگی مناسبی از خود نشان دهند، فکر می کنم که چنین تماسی مطابق با پیشنهاد شرکای چینی ما، مفید خواهد بود و می توان آن را به سرعت سازماندهی کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1790

به "روسیه از ابتکار چین برای بازگرداندن آمریکا به برجام حمایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه از ابتکار چین برای بازگرداندن آمریکا به برجام حمایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید