روش های تمیز کردن راه آب فاضلاب سینک آشپزخانه و توالت

به گزارش کالارنا، راه آب سینک ظرف شویی و توالت اگر به صورت منظم تمیز نشود دردسر هایی را به همراه دارد و شما را محتاج تعمیرکار می نماید. در اینجا روش های مختلف تمیز کردن راه آب فاضلاب در چند مرحله و با انواع ابزار و وسایل مختلف آموزش داده شده است.

روش های تمیز کردن راه آب فاضلاب سینک آشپزخانه و توالت

راه آب فاضلاب دریچه ورود بیماری ها و میکروب ها به محیط خانه است. اگر این راه آب ها به موقع تمیز نشوند علاوه بر اینکه تبدیل به پناهگاه میکروب و باکتری می شوند با مسدود شدن، دردسر های بعدی را نیز برای شما به وجود می آورند. با یادگرفتن روش های تمیز کردن راه آب فاضلاب می توانید محیطی بهداشتی و سالم برای آشپزخانه و توالت ایجاد نمایید.

خبرنگاران در این بخش میخواهد با معرفی انواع لوازم و وسایل مناسب برای تمیز کردن راه آب فاضلاب، مراحل استفاده از آن ها را نیز به شما آموزش دهد.

تمیز کردن راه آب فاضلاب برای از بین بردن بو، رسوب و چربی

1-برای از بین باکتری ها، لکه های چربی و مواد رسوب شده ابتدا در یک ظرف یک پیمانه سرکه سفید را با یک پیمانه جوش شیرین مخلوط کنید و درون راه آب فاضلاب بریزید. درب راه آب را ببنیدید و 15 دقیقه صبر کنید. سپس یک ظرف آب جوش را مستقیم داخل راه آب سینک بریزید.

2- روش دیگر برای تمیز کردن راه آب فاضلاب از باکتری، رسوب و چربی، استفاده از یک پاک کننده تجاری غلیظ است. یک لیوان محلول پاک کننده غلیظ مثل جوهر نمک را داخل راه آب بریزید و 10 دقیقه منتظر بمانید. سپس روی آن مقدار مناسبی آب جوش بریزید.

توجه: اگر طریقه استفاده از محلول تمیز کننده را نمی دانید، دستورالعمل روی محلول تمیزکننده را مطالعه کنید.

3- یک روش کاربردی دیگر برای از بین بردن بوی نامطبوع راه آب فاضلاب، استفاده از یخ، نمک و آب لیمو است. ابتدا با روش های قبلی چربی و رسوب راه آب فاضلاب را از بین ببرید، اگر هنوز بوی نامطبوع شما را آزار می داد، درون یک ظرف چند تکه یخ، دو قاشق آب لیمو و دو قاشق نمک بریزید. این ترکیب را خوب هم بزنید و داخل راه آب فاضلاب بریزید. 15 دقیقه منتظر بمانید تا بوی نامطبوع راه آب فاضلاب از بین برود.

همچنین بخوانید: تمیز کردن توالت فرنگی با روش میکروب زدایی

برطرف گرفتگی راه آب فاضلاب

1- یک پمپ کوچک مخصوص لوله بازکنی بردارید و روی دریچه راه آب فاضلاب قرار دهید. با حرکات سریع پمپ را روی دریچه فشار دهید.

توجه: اگر سینک شما دو قلو است، دریچه یک سینک را محکم ببنیدید و روی دریچه سینک دیگر، پمپ را گذاشته و فشار دهید.

2- یک لوله خاردار (نوعی ابزار تمیز کردن) تهیه کنید، درب راه آب را بردارید و این وسیله را به آرامی داخل راه آب فرو کنید. با حرکات بالا و پایین سعی در باز کردن گرفتگی راه آب کنید. به این طریق مو و مواد دیگری که درون راه آب گیر نموده است به ابزار لوله بازکنی خاردار گیر می نماید و به راحتی بیرون می آید.

3- اگر گرفتگی راه آب فاضلاب با ابزار های ساده برطرف نشد از یک کمپرسور فشار قوی هوا بهره ببرید. هوای فشرده را با یاری لوله کمپرسور هوا، به داخل لوله راه آب فاضلاب راهنمایی کنید. فشار هوا باعث رد کردن گرفتگی و باز شدن راه آب فاضلاب می شود.

4- اگر راه آب سینک چربی گرفته و نمی توانید گرفتگی آن را برطرف کنید، دور لوله راه آب فاضلاب یک پد گرمایشی ببندید. با این کار چربی های داخل سینک گرم می شود. کافی است ابتدا کمی محلول تمیز کننده و سپس یک لیتر آب جوش درون راه آب بریزید تا گرفتی کاملا برطرف شود.

5- برای تمیز کردن روزانه راه آب فاضلاب از یک محلول تمیز کننده آنزیمی استفاده نمایید. این محلول ها برای لوله و مواد تشکیل دهنده سینک مضر و خورنده نیستند. بنابر این استفاده روزانه آن ها مانعی ندارد.

6- اگر با روش های مختلف نتوانستید گرفتگی راه آب فاضلاب را باز کنید، وقت آن رسیده است که با یک تعمیرکار لوله تماس بگیرید.

همچنین بخوانید: ترفندهایی برای تمیز کردن و از بین بردن جرم دستشویی

نگهداری از راه آب فاصلاب برای پیشگیری از گرفتگی

1- از درپوش های تفاله گیر مخصوص راه آب فاضلاب بهره ببرید. این درپوش ها علاوه بر این که جلوی ورود مو، آشغال و خورده های غذا به راه آب فاضلاب را می گیرد، مانع عبور سوسک و حشرات دیگر از راه آب فاضلاب به داخل منزل می شود.

2- اجازه ندهید روغن و چربی وارد راه آب فاضلاب شود. قبل از شستن ظروف چرب، آن را با دستمال کاغذی پاک کنید یا موقع شستشو ظرف روغنی و دست های چرب، از آب گرم فراوان بهره ببرید. روغن و چربی عامل اصلی بوی نامطبوع راه آب فاضلاب است.

3- هر هفته، چندین لیتر آب جوش درون راه آب فاضلاب خالی کنید. آب جوش یک تمیز کننده فوق العاده برای راه آب فاضلاب است. علاوه بر از بین بردن چربی و رسوب داخل لوله، باکتری ها و تخم حشرات را نیز از بین می برد.

همچنین بخوانید: 7 ترفند موثر خانگی برای تمیز کردن حمام و دستشویی

برگرفته از : Wikihow

منبع: setare.com
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1704

به "روش های تمیز کردن راه آب فاضلاب سینک آشپزخانه و توالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های تمیز کردن راه آب فاضلاب سینک آشپزخانه و توالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید