سهراب مرادی: اصلا می دانید قهرمان المپیک تان کجاست؟

به گزارش خبرنگاران، سهراب مرادی مرد طلایی وزنه برداری دنیا و المپیک در تازه ترین اظهارات خود از مسئولان ورزشی استان اصفهان انتقاد و صحبت های صریح و گلایه آمیزی را مطرح نموده است.

سهراب مرادی: اصلا می دانید قهرمان المپیک تان کجاست؟

این قهرمان ملی که یکی از امیدهای کاروان ورزش ایران برای کسب مدال در المپیک 2020 توکیو تلقی می گردد با اشاره به اوضاع و احوال نامساعد ورزش اصفهان خیلی از ورزشکاران گلایه دارند، گفت: همین اول باید گفت اگر حرفی می زنم به خاطر خودم نیست. خیلی از ورزشکاران روی سهراب مرادی حساب ویژه ای باز می نمایند.آنها افتخار داده اند که من الگوی شان باشم. سوال من اینجاست وقتی این جوان ها به من که قهرمان المپیک هستم نگاه می نمایند با خودشان چه فکری می نمایند؟ نمی گویند این که قهرمان المپیک است وضعش این است و هیچ مسئولی حواسش به او نیست؟ نمی گویند اگر قرار است آخر و عاقبت ما هم بگردد مثل یک قهرمان المپیک پس بی خیال ورزش؟

از حرف های مدیر کل ورزش استان خنده ام گرفت!

او حرف هایش را خطاب به مدیر کل ورزش استان اصفهان ادامه داد :آقای مدیر کل اصلا حواس شان به ورزش اصفهان نیست. وی اصلا با جامعه ورزش آشنایی ندارد. احساس می کنم شرایط یک جورهایی انحصاری شده است. خاطرم هست روزی پیش استاندار بودیم که آقای مدیر کل از هزینه هایی المپیکی شدن و قهرمان شدن ورزشکاران حرف می زد. صادقانه بگویم که خنده ام گرفت. تعجب من از این است که آقای استاندار چرا این حرف ها را شنید و حرفی نزد؟ این اتفاق دو حالت دارد. یا برای مسئولان استان اصفهان این چیزها مهم نیست یا اینکه نمی خواهند که مهم باشد.

در ورزش ایران بارها و بارها این رخ داده است که مسئولان وعده هایی که داده اند را فراموش نموده اند.نمونه اش همان خانه ای که به سهراب مرادی وعده داده بودند اما از آن خانه فقط کلیدش به قهرمان المپیک رسید! چرا که نه خبر از خانه ای بود و نه پاداشی. مسئولان وقت عکس های یادگاری شان را که با سهراب گرفتند همه چیز را فراموش کردند.اما آیا مسئولان ورزش حواس شان به این هست که با دادن این وعده وعیدها خیلی از ورزشکاران خراب می شوند. خیلی از آنها در روحیه شان تاثیر می گذارد و خیلی از آنها ممکن است دیگر حتی ورزش ننمایند؟

کلنگ احداث زدند؛ ولی کلنگ را هم با خودشان بردند

مرادی در ادامه حرف هایش می گوید: من خجالت می کشم یک سری چیزها را بیان کنم.در جایی که من هستم حتی یک سالن درست و حسابی برای تمرین کردن نداریم. روزی آمدند یک کلنگی زدند و رفتند. رفتند که رفتند.تا امروز خبری نیست. حتی کلنگ را هم با خودشان بردند! جایی که من و بقیه استعدادها با صفحه های شکسته و خراب تمرین می کنیم را ببینید باور نمی کنید.خب قرار است از دل این وزنه برداران کدام قهرمان المپیک بیرون بیاید؟ورزش اصفهان اصلا صاحب دارد؟چرا نمی توانند یک خانه وزنه برداری بسازند؟ آقای مدیر کل. شنیده ام شما گفته اید برنامه دارید.می گردد این برنامه را به ما نشان بدهید؟ اصلا می دانید سالنی که قهرمان المپیک تان در آن ورزش می نماید کجاست؟چه شکلی است؟ امکانات دارد یا ندارد؟ چرا پنهان شده اید و فقط با رسانه هایی که خودتان دوست دارید حرف می زنید؟همان رسانه هایی که حرف های خوب شما را منتقل می نمایند و کاری به حاشیه ها ندارند.شما پشتوانه کدام جوان از این استان هستید؟می گردد این ها را برای ما بگویید؟

خبرنگاران را دعوت می کنم تا همه چیز را ببینند

مرادی با اشاره به اینکه کمتر از هفت ماه دیگر المپیک است حرف هایش را این طور ادامه داد:قهرمان های استان هر زمان که مدال می گیرند سر و کله دوستان پیدا می گردد. یک سوال می پرسم.شما می دانید الان شرایط سهراب مرادی چطور است؟سوال دوم من این است که بودجه ورزش اصفهان کجا خرج می گردد؟چرا ما چیزی نمی بینیم؟خدا را شاهد می گیرم که ورزشکاران زیادی از اصفهان کوچ نموده اند.من خیلی وقت بود که حرفی نمی زدم اما به خاطر ورزشکاران شهرم و به خاطر همه کسانی که دارد در حق شان ظلم می گردد باید حرف بزنم.آقای استاندار خودتان به این مسئله ورود کنید.من،سهراب مرادی پرچم ایران را در آمریکا بالا بردم.قطعا سایر ورزشکاران رشته های دیگر هم این کار را می نمایند،آیا این کار ارزش دارد یا ندارد؟ اگر ارزش ندارد که هیچ،اگر ارزش دارد پس چرا برای قهرمان های تان فقط یک بنر در استان می زنید؟یک بنر؟!حواستان هست چه کار دارید می کنید؟همه ورزشکاران دارند از استان فرار می نمایند. من خبرنگاران را دعوت می کنم بیایند جایی که تمرین می کنم را ببینند.اگر زار نزدند هر کاری خواستند انجام می دهم.

دلم برای نسل آینده ورزش می سوزد

سهراب مرادی بدون شک یکی از امیدهای ایران برای کسب مدال طلا در المپیک خواهد بود. او پس از عمل جراحی که انجام داد این روزها و بدون حاشیه دارد تمرینات خودش را انجام می دهد تا با شرکت در مسابقات پیش رو بتواند امتیازهای لازم برای حضور در توکیو را کسب کند.اما یک سری نامهربانی ها وجود دارد که باید گفت روح هر آدمی را سرد می نماید.مرادی می گوید: من بروم باز مدال بگیرم و دوستان بیایند پُز آن را بدهند. اگر من دغدغه ای دارم برای آینده است.برای جوانانی که در سال های آینده می توانند چهره های پر افتخار ورزش ما شوند.چه کسی می گوید اصفهان هیچ استعدادی ندارد. چند تا استعداد می خواهید من به شما نشان بدهم که مورد بی توجهی قرار گرفته اند؟من ورزشکار استان اصفهان هستم اما راه اداره کل را بلد نیستم!چون اصلا از من نخواسته اند که به آنجا بروم.هیچ وقت هم مسیرم به آنجا نیفتاده! من مملکتم را دوست دارم،استان و شهرم را دوست دارم اما دلم می سوزد.دلم برای نسلی که بعد از من قرار است بیاید می سوزد.آقای استاندار یا هر کسی که می تواند،یاری کند.این مملکت استعدادهای زیادی دارد که در حال نابود شدن هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 25 اسفند 1398 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1069

به "سهراب مرادی: اصلا می دانید قهرمان المپیک تان کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهراب مرادی: اصلا می دانید قهرمان المپیک تان کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید