شهدا اسناد ماندگار مظلومیت نظام و انقلاب هستند

به گزارش کالارنا، خبرنگاران/زنجان فرماندار خرم دره گفت: شهدا اسناد ماندگار مظلومیت نظام و انقلاب هستند.

شهدا اسناد ماندگار مظلومیت نظام و انقلاب هستند

حجت محمدی ظهر امروز (4 خردادماه) در جلسه شهرستانی برگزاری کنگره 3535 شهید استان زنجان، با تاکید بر اینکه دستاوردهای شهدا باید به همگان و به ویژه نسل جدید انتقال داده گردد، اظهار کرد: وظیفه تک تک ما است که در انعکاس ارزش ها و دستاوردهای شهدا، حتی ثانیه ای هم درنگ نکنیم.

وی با یادآوری این مطلب که متاسفانه به علت بعضی مسائل و روزمرگی ها از بیان ارزش ها و آرمان هایی که شهدا برای آن جنگیدند غافل می شویم، توضیح داد: رزمندگان ما برای کسب هیچ سهمیه و یا امتیازی برای جبهه نرفتند و فقط عشق و ایثار بود که آنان را به جبهه های نبرد حق علیه باطل کشاند و این ایثار به حدی بود که رزمندگان ما برای رفتن روی مین از هم سبقت می گرفتند.

این مسئول با بیان اینکه جنگ هشت ساله تلفات بسیاری برای کشورمان به بار آورد و مهم تر از همه خسارت های مادی 300 هزار نفر از بهترین سرمایه های مملکت جان عزیز خود را در این دوران از دست داده و در راه دفاع از وطن و ناموس پرپر شدند، ادامه داد: مهم ترین دستاورد جنگ هشت ساله علیه کشورمان بیمه شدن انقلاب اسلامی است، به طوری که بعد از گذشت سال ها هنوز هم کسی جرات نگاه چپ انداختن به کشورمان را ندارد.

فرماندار خرم دره با پرداختن به این مطلب که جنگ هشت ساله و رشادت دلاورمردان ایرانی سبب اعتلای نام ایران و ایرانی در دنیا شد، اضافه نمود: برای تداوم حفظ دستاوردهای شهدا برای کشورمان باید راهشان قوی تر از هر زمان دیگر ادامه داشته باشد.

وی با یادآوری اینکه شهرستان خرم دره 120 شهید گلگون کفن را تقدیم انقلاب نموده است، اضافه نمود: متاسفانه هنوز هم بعد از گذشت سال ها مظلومیت بعضی از شهدا به خوبی بیان نشده و بعضی از آن ها در گمنامی کامل به سر می برند.

فرماندار خرم دره با اشاره به اینکه در تاریخ کشورمان شاهد هستیم در دوران حکومت های مختلف بخش هایی از کشورمان مانند گوشت قربانی تقسیم شد، گفت: در هشت سال دفاع مقدس، مردم با دستان خالی حماسه ای آفریدند که هنوز هم پس از سال ها زبانزد مردم و آزادی خواستار دنیا است.

وی با اشاره به برگزاری کنگره عظیم 3535 شهید در استان زنجان، اظهار کرد: شهرستان خرم دره افتخار برخورداری از شهدایی مانند شهید اباذر فیروزی است که در کنار شهدایی مانند شهید باکری به خدمت پرداخته اند که برگزاری این قبیل کنگره ها می تواند نقش موثری در معرفی این شهدا داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1935

به "شهدا اسناد ماندگار مظلومیت نظام و انقلاب هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهدا اسناد ماندگار مظلومیت نظام و انقلاب هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید