عادت های غلطی که کلیه شما را سنگ ساز می نماید!

به گزارش کالارنا، علاوه بر سبک زندگی غلط، عوامل محیطی و موروثی هم در بروز این بیماری نقش دارد و ابتلا به سنگ کلیه عموما فرد را با دردهای شدیدی روبرو می نماید.

عادت های غلطی که کلیه شما را سنگ ساز می نماید!

سنگ های کلیه رسوباتی سخت از جنس مواد معدنی (کلسیم، اگزالات و فسفات) هستند که در کلیه های شما ساخته میشوند. ابتلا به سنگ کلیه دلایل زیادی دارد و می تواند هر بشخی از دستگاه ادراری شما از کلیه ها تا مثانه را درگیر کند ودفع این سنگها اغلب بسیار دردناک است.

اگر تعداد و میزان این سنگ ها بیشتر و بزرگ تر شوند، ممکن است بیمار احتیاج به مصرف داروهای ضد درد داشته باشد و با نوشیدن آب زیاد برای دفع سنگ کلیه کوشش کند.

این بیماری علائم مشخصی هم دارد، درد شدید در پهلو، دردی که به قسمت تحتانی شکم و کشاله ران کشیده میگردد، درد در هنگام ادرار، حالت تهوع و استفراغ، احتیاج مداوم به ادرار کردن، تب و لرز (در صورت وجود عفونت)، از علائم ابتلا به سنگ کلیه هستند.

اگر میخواهید از تشکیل این سنگ ها پیشگیری کنید، باید از علل ابتلا به این سنگ ها مطلع باشید. 8 دلیل اصلی که خطر ابتلا به این عارضه را تشدید می نمایند را در ادامه بخوانید:

مصرف نوشابه: اگر فکر میکنید نوشیدن نوشابه ها به هضم موثر غذا یاری می نماید، در اشتباهید. بر اساس تحقیقات علمی، فروکتوز موجود در این نوشیدنیها باعث افزایش خطر ابتلا به سنگ کلیه می گردد. مصرف روزانه یک قوطی نوشابه خطر ابتلا به سنگ کلیه را تا 23 درصد افزایش میدهد.

خوردن بیش از حد گوشت: این فرایند باعث افزایش اسید اوریک بدن شده و خطر ابتلا به سنگ کلیه را بالا میبرد. کسانی که گیاه خوار هستند یا بیشتر ماهی میخورند، 30 تا 50 درصد کمتر در معرض خطر این عارضه هستند.

مصرف بیش از حد مکملهای ویتامین سی: بر اساس مطالعات اخیر، مکمل های ویتامین سی عامل ابتلا به سنگ کلیه هستند. کسانی که بیش از 7 مکمل ویتامین سی در هفته دریافت مینمایند، بیشتر در معرض ابتلا به این عارضه هستند. دلیلش هم این است که ویتامین سی در فرم اگزالات دفع میگردد و میتواند در مجاری کلیوی به سنگ تبدیل گردد. البته هیچ ارتباطی بین غذاهای طبیعی سرشار از این ویتامین و ابتلا به سنگ کلیه وجود ندارد.

عدم دریافت کافی مرکبات: مرکبات حاوی سیترات هستند؛ ترکیباتی که خطر ابتلا به سنگ کلیه را کاهش میدهند. افزایش لیمو به آب آشامیدنی، راهی آسان برای پیشگیری از ابتلا به سنگ کلیه است.

مصرف کم کلسیم: تصور بیشتر مردم این است که کاهش مصرف کلسیم باعث کاهش خطر ابتلا به سنگ های کلیوی میگردد. این فرض اشتباه است چون بنا به نتایج تحقیقات، افرادی که رژیم های کم کلسیم دارند، بیشتر به سنگ کلیه مبتلا میشوند.

خوردن بیش از حد سبزیجات تیره رنگ: این سبزیجات سرشار از اگزالات هستند و همانطور که گفته شد، این ماده خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش میدهد. اگر سابقه ابتلا به سنگ کلیه را دارید، این سبزیجات را کمتر مصرف کنید.

کم آبی بدن: نخوردن کافی آب خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش میدهد. اطمینان حاصل کنید که حداقل 2 لیتر مایعات را در طول شبانه روز مصرف میکنید.

مصرف زیاد نمک: مصرف نمک به اندازه زیاد باعث افزایش میزان کلسیم دفع شده به وسیله کلیه می شد و خطر ابتلا به سنگ کلیه را تشدید میکند. بیشتر نمک مصرفی ما در غذاهای تولید شه پنهان است.

در این زمینه بخوانید:

نشانه های خطر در رژیم های غذایی سفت و سخت!

از تردمیل استفاده می کنید؟ این نکات را حتما رعایت کنید

مدام احساس خستگی می کنید؟ این مطلب را بخوانید

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 16 مهر 1400 بروزرسانی: 16 مهر 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2083

به "عادت های غلطی که کلیه شما را سنگ ساز می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عادت های غلطی که کلیه شما را سنگ ساز می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید