عبدولی: از مسابقه با حریفی جسور مثل گرایی لذت می برم، اعتراضم به داور شاید دلداری به خودم باشد

به گزارش کالارنا، دارنده مدال جهانی و المپیک کشتی فرنگی گفت: در اردوی 10 روزه اخیر تیم ملی، 4 کیلوگرم کم کرده ام و 81 کیلوگرم وزن دارم. 3،4 کیلوی دیگر مانده که به 77 کیلوگرم برسم.

عبدولی: از مسابقه با حریفی جسور مثل گرایی لذت می برم، اعتراضم به داور شاید دلداری به خودم باشد

به گزارش خبرنگاران، سعید عبدولی که میهمان امروز (شنبه) برنامه دایره طلایی بود، در ابتدای این گفت وگو با اشاره زحمات پدر و مادرش گفت: هشت خواهر و برادریم و درست است که جمعیت مان زیاد است اما با حداقل امکاناتی که داشتیم، والدینم توانستند ما را سرپا نگاه دارند. پدرم کارگر بود، بعضی وقت ها که به فامیل سر می زنم، می گویند چقدر پدرت زحمت کشیده تا به اینجا رسیده اید. خوشبختانه 5 برادر یعنی من، سامان، کرامت و دو برادر دیگرم در کشتی پیروز بودیم و پدرم دوست داشت این اتفاق بیفتد. او قهرمان استان بود اما به خاطر یکسری مسائل خانوادگی نتوانست کار را ادامه دهد و دیگر تمام هدفش را برای پیروزیت ما پسرها گذاشت. ما هم توانستیم جواب زحماتش را بدهیم.

وی در مورد اینکه قصد دارد در چه وزن المپیکی کارش را ادامه دهد، تاکید کرد: در اردوی 10 روز اخیر تیم ملی، 4 کیلوگرم کم کرده و 81 کیلوگرم وزن دارم. 3،4 کیلو دیگر مانده که به 77 کیلوگرم برسم.

دارنده مدال برنز المپیک 2016 ریو در مورد مبارزه با علی گرایی مدعی اصلی وزن 77 کیلوگرم گفت: علی کشتی گیر خوب و فنی ایران است که هم جسور است و هم فنی و لذت می برم از اینکه با او مسابقه بدهم.

وی در مورد اینکه قبلا گفته بود حال او و کشتی فرنگی با محمد بنا خوب است و اگر بنا گرایی را برای المپیک انتخاب کند، باز نظرش همین خواهد بود، تاکید کرد: همه تلاش ما اهتزاز پرچم ایران در مسابقات پیش روست و من خودم به شخصه می دانم ذهنیت بنا هم همین است. این اتفاق چه از طرف من رخ بدهد و چه از طرف علی باشد، من مسئله ای با آن ندارم. ما جنگ مان را می کنیم. به هر حال هر کسی می خواهد برود، این مسابقه را آسان نمی گیرد، مسابقه المپیک میدان سنگینی است و بایستی شرایط طوری شود و من و علی در موقعیتی قرار بگیریم که تا لحظه آخر تلاش کنیم، کم نگذاریم و با بدنی آماده و ورزیده روی تشک برویم.

عبدولی در مورد اینکه در حین مبارزه، زیاد به داوران اعتراض می کند، گفت: همه آن اعتراضات و داد و بیدادهایی که دیده اید، شاید توجیهی برای خودم باشد. زمانی که شما تلاش می کنی و مدتی را صرف ورزش کرده و از خانواده می زنی، خسته می شوی. من از 15 سالگی از تمام خوشی های زندگی ام زدم. مسافرت خانوادگی نرفتم و در مراسم ازدواج سه خواهرم نبودم. رفیق بازی نکردم و نتوانستم یک سفر با دوستانم بروم. تا به خودم آمدم در سن کم ازدواج کردم، پسرم بزرگ است و در خانه کشتی می گیریم. همه این مسائل هست. بعد وارد مسابقه المپیک می شوی که کل زندگی ات را گذاشتی که نتیجه بگیری اما با یک سوت اشتباه کشتی را از دستت درمی آورد. اعتراض باعث دلداری به خودم می شود.

عبدولی در پاسخ به این سوال که تا به امروز داورانی که به آنها اعتراض کرده از سوی اتحادیه جهانی محروم شده اند؟ گفت: بله داور ازبک یا قزاقی که در بازی های آسیایی اینچئون مبارزه ام را قضاوت کرد و داور بلاروسی که در المپیک 2012 لندن داوری مسابقه ام را برعهده داشت، محروم شدند.

این کشتی گیر اندیمشکی در مورد اینکه تا چه زمانی به دوره قهرمانی اش ادامه خواهد داد، گفت: تا زمانی که بدنم توان دارد و می تواند خوب ظاهر شود، چرا از آن استفاده نکنم؟ خدا نعمتی داده و به نحو احسن باید از آن استفاده کنم. برتری ام نسبت به بقیه را می توانم احساس کنم، هر وقت احساس کنم حریفی آمده که در مسابقه بتواند حتی مرا اذیت کند، آنجا کشتی را کنار می گذارم. حتی اگر اذیت شوم.

سعید عبدولی در سرانجام گفت: از مردم عزیز می خواهم بچه ها را دعا کنند که مثل سال 2012 نتیجه خوبی را در المپیک 2020 توکیو رقم بزنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1104

به "عبدولی: از مسابقه با حریفی جسور مثل گرایی لذت می برم، اعتراضم به داور شاید دلداری به خودم باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدولی: از مسابقه با حریفی جسور مثل گرایی لذت می برم، اعتراضم به داور شاید دلداری به خودم باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید