عوارض مرگبار واکسن تقلبی کرونا

به گزارش کالارنا، سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: فروش هرگونه واکسن با برچسب واکسن کرونا در ناصرخسرو و فضای مجازی تخلف بوده و استفاده از آنها عوارض جدی در پی دارد.

عوارض مرگبار واکسن تقلبی کرونا

به گزارش خبرنگاران از فارس، کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو در ارتباط زنده تلویزیونی در مورد بعضی اخبار در مورد فروش واکسن کرونا در بازار سیاه و ناصر خسرو شرح داد: افراد سودجو و فرصت طلب در بسیاری از کشورها اقدام به کلاه برداری در این زمنیه کردند که متاسفانه در کشور ما در بازار سیاه ناصرخسرو چنین شایعاتی دامن زده شد اما اطلاعات میدانی نشان می دهد چنین موضوعی وجود ندارد و اگر کالایی با برچسب واکسن کرونا و آنفلوآنزا در بازار سیاه یا فضای مجازی به فروش رسید کالایی تقلبی است.

وی مطرح کرد: با توجه به اینکه زنجیره انتقال واکسن کرونا به کشور خاص است و تهیه این واکسن در بازارهای غیرر سمی اثربخشی ندارد و مصرف آنها منجر به عوارض جدی و مرگ خواهد شد لذا مردم توجه داشته باشند اقدام به تهیه داروهایی که از مبادی غیرررسمی وارد کشور شده است نکنند و واکسن ها قطعا به وسیله مبادی رسمی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

جهانپور با بیان اینکه وزارت بهداشت بر این موضوع نظارت می نماید، گفت: وزارت بهداشت و نیروهای انتظامی و قضایی به تخلفات رسیدگی خواهند کرد، مردم چه در بازار داخل چه در خارج از کشور کالا را از مبادی غیررسمی تهیه نکنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1695

به "عوارض مرگبار واکسن تقلبی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض مرگبار واکسن تقلبی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید