قواعدی عجیب در تایلند

به گزارش کالارنا، تایلند سرزمین مردمان شاد است، اما این مردمان شاد برای خودشان قواعدی دارند که به آن احترام میگذارند و ترجیح میدهند شما هم که میهمان آنها هستید از قواعدشان پیروی نمایید.

قواعدی عجیب در تایلند

بهتر است در سفر با تور تایلند این نکته ها را رعایت نمایید

وقتی از یک معبد دیدن می‌کنید ببینید آیا بقیه‌ی افراد کفش‌های خود را در آورده‌اند یا خیر. اگر آنها این کار را انجام داده‌اند شما نیز همین کار را بکنید.

بهتر است که با راننده‌ی توک‌توک راجع به کرایه‌اش صحبت کنید. مراقب باشید چون ممکن است آنها شما را راضی کنند تا به جایی غیر از جای مورد نظرتان بروید (معمولاً جواهر فروشی‌ها یا مغازه‌های فانتزی که فروش‌های ویژه‌ای دارند و اجناس آنها تقلبی است و این رانندگان بابت آن دستمزد بیشتری می‌گیرند.)

از ماساژ استفاده کنید. مثلاً پنج یا شش بار در روز. این کار بسیار ارزان و باورنکردنی است چون وقتی به کشور خود بازگشتید باید بابت هر ماساژ 100 دلار بپردازید. شما برای یک ساعت ماساژ پا در تایلند تنها سه دلار می‌پردازید.

در ماه آوریل به تایلند سفر نکنید. این ماه بدترین زمان برای سفر کردن است چون رطوبت هوا چیزی در حدود 300٪ است و اگر بتوانید پولتان را مدیریت کنید، این ماه ارزان‌ترین زمان برای کرایه‌های هتل و هواپیما است.

سری به باغ وحش بزنید. شما در آنجا حیوانات عجیب و غریب زیادی را خواهید دید که تا به حال آنها را ندیده‌اید، همین طور از شرایطی که این حیوانات در آن‌جا نگهداری می‌شوند شگفت زده خواهید شد. از ساعت 7-11 می‌توانید در این باغ وحش به تمام امکانات دسترسی پیدا کنید. وقتی در آنجا قدم می‌زنید و به حیوانات نگاه می‌کنید می‌توانید سودا هم بنوشید.

در احوالپرسی با تایلندی‌ها به آداب و رسوم آنها احترام بگذارید (دستانتان را مقابل سینه خود بگذارید و به آنها تعظیم کنید).

پد تایلندی که شما در کشورتان سفارش می‌دهید با نمونه تایلندی‌اش متفاوت است. این غذا بسیار خوشمزه و باورنکردنی است ولی مانند نمونه‌ی آمریکایی خودش نیست.

برای شام چند نمونه غذا سفارش دهید ولی انتظار نداشته باشید که همه این غذاها به طور همزمان آماده شوند. آماده شدن غذاها به طور همزمان به سبک رستوران هیلز کیچن، یک نمونه‌ی کاملاً غربی است. در تایلند به محض آماده شدن غذا، آن را سرو می‌کنند.

آب را به صورت غیرمعدنی ننوشید. بطری‌های آب معدنی را به قیمت 10 سنت از فروشندگان خیابانی تهیه کنید یا اینکه می توانید سودا به قیمت یک دلار بخرید.

تا وقتی در بانکوک حضور دارید یک دست لباس برای خود بدوزید. می‌توانید در تایلند لباسی برای خود بدوزید که هزینه آن نسبت به ایالت‌های آمریکا بسیار کمتر خواهد بود. ولی فریب راننده تاکسی خود را نخورید که همراه او به فروشگاه‌های فانتزی بروید.

هتلی را پیدا کنید که صبحانه رایگان ارائه می‌دهد، ولی پولتان را صرف بسته‌ی کامل غذایی نکنید. در بانکوک به جای این که بخواهید سه وعده در روز با غذاهای هتل شکم خود را سیر کنید جاهای بسیار خوبی برای خوردن غذا (به قیمت ارزان) وجود دارند.

به سر افراد دست نزنید. نمی‌دانم چرا در هر کشوری نباید این کار را انجام داد. ولی به هر حال در تایلند، سر، مقدس محسوب می‌شود و نباید به آن دست زد. و همین طور سعی کنید پایتان را در مقابل کسی دراز نکنید. این کار را در مترو نمی‌توان انجام داد ولی اگر شما در حال صحبت کردن با کسی در مقابل او نشسته باشید پایتان را دراز نکنید تا به او بی‌احترامی نشود

مراقب باشید چه غذایی را سفارش می‌دهید. اگر شما گربه‌ها را اطراف غذاها ببینید احتمالاً نباید آنجا غذا بخورید. اگر می‌بینید کسی در رستوران در حال آماده کردن غذا نیست، به رستوران دیگری بروید.

یک تا ده نان کرواسان میل کنید.

انتشار: 3 آذر 1396 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 302

به "قواعدی عجیب در تایلند" امتیاز دهید

2 کاربر به "قواعدی عجیب در تایلند" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قواعدی عجیب در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید