مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب شد

به گزارش کالارنا، تهران (پانا) - وزیر نفت طی حکمی، مرتضی شاه میرزایی را به عنوان معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب کرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب شد

به گزارش وزارت نفت، در حکم جواد اوجی خطاب به شاه میرزایی آمده است: نظر به مراتب تعهد، تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی، به استناد ماده 5 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت (مصوب سال 1391 مجلس شورای اسلامی) و به پیشنهاد اعضای هیئت مدیره محترم شرکت ملی صنایع پتروشیمی، به موجب این حکم به سمت معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب می شوید. انتظار می رود با استعانت از خداوند متعال و با بهره گیری از کلیه ظرفیت ها، اقدامات لازم و مؤثر در راستای تحقق اهدافی از جمله مواردی به توضیح ذیل، در دستور کار قرار گیرد:

- پیگیری ویژه به منظور تحول و پیشرفت همه جانبه صنعت پتروشیمی با اولویت استفاده از تمامی ظرفیت های موجود و با هدف خلق ارزش و اقتدارآفرینی در گام دوم انقلاب اسلامی.

- اقدامات مؤثر در راستای توسعه زنجیره ارزش پتروشیمی با رویکرد تأمین احتیاج داخلی و تاب آوری اقتصاد و تحقق اقتصاد مقاومتی.

- کوشش برای بهینه سازی و بازآرایی ساختار و تقویت زیرساخت های پتروشیمی کشور با رویکرد افزایش نقش تنظیم گری.

- اهتمام ویژه برای متمرکز نمودن راهبردهای پتروشیمی در مواردی از جمله افزایش تأمین اقتصادی با اولویت مشارکت مردمی در سرمایه گذاری، توسعه صنایع تکمیلی و پایین دستی و بعلاوه اشتغال زایی و حمایت از شرکت های دانش بنیان و بومی سازی و توسعه فناوری تجهیزات و کالاهای راهبردی صنعت پتروشیمی.

- تدوین و پیگیری تصویب قوانین به منظور ایجاد جذابیت برای تشویق سرمایه گذاری در حوزه های کلیدی.

- برنامه ریزی و ایجاد مکانیسم های مورد احتیاج برای تأمین و تضمین امنیت خوراک و عرضه محصولات.

- ایجاد بسترهای شفافیت فرآیندها و شناخت گلوگاه های فسادخیز و شناسایی و بکارگیری نیروهای توانمند، متعهد و کارآمد بر اساس اصل شایسته سالاری و جانشین پروری.

قدردانی اوجی از محمدی

وزیر نفت در متن جداگانه ای، از بهزاد محمدی، مدیرعامل پیشین شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز قدردانی کرد و خطاب به وی نوشت: بدین وسیله مراتب سپاس خود را از کوشش جنابعالی در مسئولیت قبلی به عنوان معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام داشته و توفیق روزافزون شما را در تمامی عرصه ها از خداوند متعال خواستارم.

گفتنی است شاه میرزایی دانش آموخته دانشگاه صنعت نفت است و در کارنامه وی مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات وزارت نفت ثبت شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2174

به "مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید