معاون وزیر اقتصاد منصوب شد

به گزارش کالارنا، تهران (پانا) - وزیر امور مالی و دارایی در حکمی سیدرضا عظیمی را به سمت معاون امور مالی این وزارتخانه منصوب کرد.

معاون وزیر اقتصاد منصوب شد

به گزارش روابط عمومی وزارت اقتصاد، وزیر اقتصاد در این حکم مواردی چون آنالیز و تحلیل مسایل اقتصادی کشور و انجام پژوهش های کاربردی در مورد انواع بازارها (کالا و خدمات، پول، سرمایه، ارز و کار)، طراحی و تهیه مدل های کمی در راستای ایفای وظایف حاکمیتی (سیاست گذاری، راهنمایی و نظارت) و شبیه سازی سیاست های اقتصادی با تاکید بر حوزه عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی، آنالیز و تحقیق همه جانبه در حوزه های بانکی، بیمه ای، بازرگانی داخلی و خارجی و اقتصاد جهانی و پیش بینی شاخص های کلان اقتصادی به ویژه در بخش های واقعی اقتصاد را به عنوان اولویت های کاری وی معین نموده است.

مواردی چون ارائه روش ها و الگوهای مناسب به منظور تخمین شاخص های مختلف بخش عمومی، آنالیز و تحقیق در مورد موضوعات و محورهای سیاست های اقتصادی و توسعه ای بخش عمومی ، ارائه پیشنهادات و راهکارهای اجرایی و یا اصلاح قوانین جهت ارتقای سیاست ها در حوزه های مرتبط، پایش محیط کسب و کار در ایران بر اساس شاخص های بین المللی، ملی و منطقه ای و ارتباط با سازمان ها و اتحادیه های بین المللی و بهره گیری از تجربیات آنها در حوزه های اقتصادی و محیط کسب و کار از جمله اولویت های معین شده از سوی دژپسند برای سید رضا عظیمی است.

وزیر اقتصاد همچنین مواردی چون انسجام و هماهنگی در تسریع و پیشبرد پروژه های اقتصاد مقاومتی وزارت امور اقتصادی و دارایی ارجاع شده از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، انسجام و هماهنگی در تسریع و پیشبرد پروژه های راهبردی وزارت امور اقتصادی و دارایی ، افزایش ارتباط با محافل علمی و پژوهشی و گسترش دایره مشورت با صاحب نظران و فعالان اقتصادی به منظور مطالعه و تدوین سیاست ها و تدابیر اقتصادی، حضور فعال در جلسات به نمایندگی از وزارت امور اقتصادی و دارایی و اعمال نظارت مستمر و موثر در مورد نحوه اجرای اصل 44 قانون اساسی را به عنوان دیگر اولویت های معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد معین نموده است.

سیدرضا عظیمی فارغ التحصیل دکترای اقتصاد با گرایش های اقتصاد بخش عمومی و اقتصاد پولی از دانشگاه تهران و فوق لیسانس علوم اقتصادی از دانشگاه شهید بهشتی است. عظیمی دارای سوابق شغلی چون مدیر کلی امور اقتصادی و دارایی استان گیلان، مدیر کلی دفتر مطالعات بازار های اقتصادی و بازرگانی وزارت امور اقتصادی و دارایی و مدیریت کلی دفتر یارانه های وزارت تعاون و رفاه اجتماعی است.

وی همچنین مسئولیت های دیگری چون نمایندگی وزیر اقتصاد در کارگروه تنظیم بازار، دبیری هسته اندیشه ورزی کاربست آموزه های دینی، ریاست شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان گیلان و عضویت شورای پژوهشی این وزارتخانه را برعهده داشته است.

معاون جدید امور اقتصادی وزارت اقتصاد سابقه مشارکت در تدوین کتاب های مختلف و نیز گزارشات و مقالات متعدد در نشریات و مجلات معتبر علمی را نیز در کارنامه شغلی خود دارد.

پیش از این با استعفای رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، معاون پیشین امور اقتصادی وزیر اقتصاد (محمد علی دهقان دهنوی) ریاست سازمان بورس را برعهده گرفت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1776

به "معاون وزیر اقتصاد منصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر اقتصاد منصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید