مقاومت تا مدت ها می تواند به نبرد ادامه دهد، ضعف آشکار گنبد آهنین

به گزارش کالارنا، به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، فایز الدویری تحلیلگر مسائل نظامی اردن در سخنانی گفت: با توجه به میزان موشک ها و راکت های شلیک شده از آغاز دور جدید درگیری ها در اراضی اشغالی، به نظر می رسد مقاومت آنقدر موشک دارد که در صورت ادامه جنگ تا مدت ها به مبارزه ادامه دهد.

مقاومت تا مدت ها می تواند به نبرد ادامه دهد، ضعف آشکار گنبد آهنین

بر اساس این گزارش، وی اضافه کرد: سامانه گنبد آهنین در مقابله با راکت های با برد کمتر از 4 کیلومتر و بیشتر از 70 کیلومتر بسیار ضعیف عمل می کند و نهایتاً شاید بتواند 60 الی 70 درصد این راکت ها را رهگیری کند.

این تحلیلگر اردنی یادآور شد: مقاومت توانست با کاهش فاصله زمانی بین شلیک موشک ها و اصابت آن به هدف نسبت به زمانی که برای مقابله با این موشک ها یعنی 15 ثانیه نیاز است، از سامانه گنبد آهنین با موفقیت عبور کند. موشک های مقاومت بر خلاف گذشته در مسیرها و زاویه های مختلفی شلیک شده اند.

وی ادامه داد: سامانه گنبد آهنین همزمان می تواند 6 الی 7 موشک را رهگیری کند اما مقاومت همزمان موشک ها و راکت های بیشتری شلیک می کند. طبق برآوردها، تنها جنبش حماس 7500 موشک و راکت برای این دور از درگیری ها آماده کرده است.

الدیوری تأکید کرد: حماس پس از رونمایی از موشک عیاش 250 سرتاسر اراضی اشغالی را در تیررس موشک های خود داد. گزارش واشنگتن پست در مورد افزایش هزینه موشک های سامانه گنبد آهنین ممکن است بیانگر اضافه شدن تکنولوژی جدیدی به این موشک ها باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1910

به "مقاومت تا مدت ها می تواند به نبرد ادامه دهد، ضعف آشکار گنبد آهنین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاومت تا مدت ها می تواند به نبرد ادامه دهد، ضعف آشکار گنبد آهنین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید