موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف میان ایران و سوییس اصلاح شد

به گزارش کالارنا، تهران (پانا) - به گفته رئیس کمیسیون مالی مجلس موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف با دولت های غنا و سوییس در این کمیسیون اصلاح شد.

موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف میان ایران و سوییس اصلاح شد

به گزارش خانه ملت، محمدرضا پور ابراهیمی داورانی در تشریح نشست عصر یکشنبه کمیسیون متبوع خود گفت: کلیات استفساریه حوزه قانون نظام صنفی در این نشست بعد از آنالیز، مورد موافقت اعضای کمیسیون نهاده شد اما جمع بندی و ارائه گزارش نهایی آن به صحن علنی به دلیل احتیاج به توضیحات بیشتر و هماهنگی با هیئت رئیسه مجلس به هفته آینده موکول شد.

وی ادامه داد: استفساریه شمول مالیات بر اشخاص در مناطق آزاد هم در این جلسه آنالیز شد؛ اخیرا براساس حکم دیوان عدالت اداری این قانون دچار مشکل شده است. ما هفته گذشته در این مورد با پژوهشکده شورای نگهبان جلسه ای داشتیم؛ در متن نهایی قانون برای معافیت مالیاتی در مناطق آزاد، موضوع پرسنل دولت و بخش غیردولتی از یکدیگر تفکیک شده اندکه مقرر شد با موافقت جلیل مختار نماینده طراح استفساریه، آخرین ویرایش این طرح قبل از ارائه به صحن علنی و رای گیری در صحن با مشورت شورای نگهبان انجام گردد.

رئیس کمیسیون مالی مجلس با اشاره به انتخاب دو نفر از نمایندگان برای عضویت در کمیته انتشار اوراق بهادار اسلامی در بازار پول و سرمایه به عنوان ناظر اعلام کرد: مجتبی توانگر و سیدکاظم موسوی براساس قانون بودجه از سوی کمیسیون مالی به هیئت رئیسه مجلس برای انجام رای گیری در صحن انتخاب شدند.

پورابراهیمی توضیح داد: موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف با دولت جمهوری غنا، پروتکل اصلاحی موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کرواسی و اصلاح موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف میان ایران و سوییس هم در این نشست آنالیز و کلیات آنها تصویب و مقرر شد بعد از انجام اصلاحات، براساس قانون اساسی و نظرات شورای نگهبان، گزارش نهایی آنها به صحن علنی ارائه گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1888

به "موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف میان ایران و سوییس اصلاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف میان ایران و سوییس اصلاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید