نامه نگاری های طعنه آمیز ترامپ و ترودو

به گزارش کالارنا، گزارش شده است که دونالد ترامپ و جاستین ترودو از چند ماه پس از شروع ریاست جمهوری ترامپ دست کم چند یادداشت دست نویس را با یکدیگر رد و بدل نموده اند.

نامه نگاری های طعنه آمیز ترامپ و ترودو

به گزارش کالارنا، چهار منبع مطلع از این مساله اظهار کردند که نخستین یادداشت دست نویس را دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا پس از انتشار تصویر جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روی جلد مجله بلومبرگ بیزینس برای او فرستاد و این حرکت آنقدر عجیب بوده که سفیر کانادا در آمریکا برای حصول اطمینان از موثق بودن آن، با کاخ سفید صحبت نموده است.

به گفته این منابع، ترامپ جلد این مجله را که به ترودو لقب ضد ترامپ داده بود، پاره نموده و با ماژیک روی آن نوشته: امیدوارم صحت نداشته باشد.

به گزارش روزنامه دیلی میل، دست نوشته بعدی ترامپ به ترودو اما کمتر از یک سال بعد برای نخست وزیر کانادا فرستاده شد.

ترامپ در دسامبر 2017 در تجمعی در فلوریدا گفت، آمریکا با کانادا کسری تجاری دارد. یک منبع آشنا به مساله یادداشت ها اظهار کرد، دست نوشته دوم ترامپ حوالی همان تاریخ برای ترودو ارسال شده است که مضمون آن همسو با اظهارات ترامپ در تجمع فلوریدا بوده است.

ترودو نیز چند هفته در تاریخ 20 دسامبر 2017 واکنش خود به یادداشت ترامپ را برای او ارسال می نماید. با این حال نامه ترودو روی سربرگ رسمی اش نوشته شده بود.

نخست وزیر کانادا در یادداشت خود خطاب به ترامپ نوشت: دونالد عزیز، سال بسیار پرمشغله ای بود. از تعطیلات کریسمس لذت ببر؛ سزاوارش هستی.

ترودو در ادامه نوشت: فقط باید موردی را یادآوری کنم. در فلوریدا سخنرانی عالی ای داشتی اما در تجارت با کانادا کمی از تعادل خارج شدی. اداره نمایندگی تجاری آمریکا نیز آن را تایید می نماید. بهترین ها را برای سال 2018 آرزو دارم.

در پاکت این نامه همچنین یک نسخه از اطلاعات موجود درباره تجارت با کانادا وجود داشت که در وبسیات اداره نمایندگی تجاری آمریکا منتشر شده بود. ترودو در این نسخه چاپ شده، زیر جمله مازاد تجارت کالا و خدمات آمریکا با کانادا در سال 2016 12.5 میلیارد دلار بوده خط کشیده بود.

ترودو همچنین دور رقم 12.5 میلیارد دلار دایره کشیده و کنار آن یک شکلک خنده رسم نموده بود.

یک مقام دولتی کانادا بدون تایید این مکاتبات اظهار کرد: وجود اختلاف نظرهایی میان دو کشور درباره آمار کسری تجاری صحت دارد و ما بارها به آمار وزارت بازرگانی آمریکا و اداره نمایندگی تجاری این کشور اشاره نموده ایم.

انتهای

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 773

به "نامه نگاری های طعنه آمیز ترامپ و ترودو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه نگاری های طعنه آمیز ترامپ و ترودو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید