نخستین سفر تفریحی فضایی تا شش ماه دیگر

به گزارش کالارنا، پس از پرواز آزمایشی پیروز شرکت ویرجین گالاکتیک به فضا، به نظر می رسد که جاه طلبی های ریچارد برانسون، موسس این شرکت برای تسخیر فضا هنوز پابرجا است. ریچارد برانسون می خواهد آینده را زودتر از موعد تقدیم مسافران فضایی کند. به گفته سی.بی.اس نیوز، برانسون امیدوار است که در طی شش ماه آینده نخستین پرواز خود به سمت فضا را آغاز نماید.

نخستین سفر تفریحی فضایی تا شش ماه دیگر

پس از آنکه در هفته گذشته شرکت ویرجین گالاکتیک یک پرواز آزمایشی به مرز بین جوّ کره زمین و فضا را با پیروزیت پشت سر گذاشت، ریچارد برانسون در مصاحبه با مطبوعات به آنها قول انجام نخستین پرواز انسانی به فضا را تا شش ماه آینده داد. ریچارد برانسون خود مسافر این پرواز خواهد بود.

طبق گزارش سی.بی.اس، هواپیمای موشکی آزمایشی ویرجین گالاکتیک برای رسیدن به ارتفاع 50 مایلی از سطح زمین برنامه ریزی شده بود؛ ولی با پشت سر گذاشتن این هدف، این موشک توانست که ارتفاع 51.4 مایلی را تجربه کند. در حالی که این خطا در میزان گیری برای بسیاری از کارشناسان، فضایی برای بحث و انتقاد ایجاد کرده است، برخی از مقامات معتقد هستند که این ارتفاع مرز واقعی بین جوّ کره زمین و فضای بیرون است.

برانسون در بیانیه ای گفته است: امروز برای نخستین بار در تاریخ بشریت، یک سفینه فضایی برای حمل مسافرین خصوصی به فضا ساخته شده است. تحمل صبر کردن برای آن لحظه را ندارم.

شرکت ویرجین گالاکتیک قصد دارد تا پس از چندین پرواز آزمایشی دیگر، از کویر موهاوی به نیومکزیکو حرکت کند؛ جایی که انتظار می رود برانسون نخستین پرواز خود به فضا را انجام دهد. پس از سفر پیروز برانسون به فضا، شرکت ویرجین گالاکتیک شروع به ارسال چند فضانورد به فضا خواهد کرد.

در نهایت پس از اتمام این مراحل، فرایند پرواز به فضا وارد مرحله تجاری خود می شود تا در هر پرواز شش مسافر به همراه دو خدمه پرواز راهی یک سفر فضایی شوند. به گفته واشنگتن پست، قیمت نخستین بلیط های پرواز با ویرجین گالاکتیک 250 هزار دلار خواهد بود.

با این حال، شرکت در مراحل بعدی قصد دارد تا بخش عمده تمرکز خود را روی دو موضوع امنیت و مقرون به صرفگی سفرها معطوف نماید. هیچ کس نمی داند؛ شاید یک روز سیاره های دیگر جزو مقصدهای گردشگری انسان ها برای تعطیلات آخر هفته باشند.

منبع: همگردی
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2455

به "نخستین سفر تفریحی فضایی تا شش ماه دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین سفر تفریحی فضایی تا شش ماه دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید