گشایش کانال اقتصادی انتقال یاری های بشردوستانه بین المللی به ایران

به گزارش کالارنا، رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان از گشایش کانال اقتصادی انتقال یاری های بشردوستانه بین المللی به ایران اطلاع داد.

گشایش کانال اقتصادی انتقال یاری های بشردوستانه بین المللی به ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه اعلام نمود که با پیگیری های اجرا شده و همکاری فدراسیون بین المللی صلیب سرخ، گشایشی در بحث نقل و انتقال یاری های بشردوستانه به جمعیت هلال احمر کشورمان حاصل خواهد شد.

کریم همتی در این خصوص گفت: از چند ماه گذشته ما 2 جلسه با هیئت حاکمه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر داشتیم که آخرین باری که این جلسه برگزار گردید چند روز پیش به مدت چهار روز کاری بود که ما در هر 2 جلسه و در دیداری که با سفرای تأثیرگذار اروپایی در تهران داشتیم بر این نکته مهم تأکید کردیم که باید یک کانال اقتصادی مطمئن برای هلال احمر وجود داشته باشد که با توجه به ماهیت کاری بتواند از امکاناتی که دیگران به هلال احمر اختصاص می دهند و منافع اقتصادی که به هلال احمر داده می گردد، استفاده کند.

وی اضافه کرد: پس از مکاتبات هلال احمر با رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ، ایشان مکاتبه ای با خزانه داری و بخش دیپلماسی آمریکا داشتند و خوشبختانه با پیگیری هایی که از طرف جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت و مساعی که فدراسیون صلیب سرخ به خرج داد، امریکا پایان تسلیم شد و چند روز پیش مکاتبه ای از طرف وزارت امور خزانه داری آمریکا انجام شد که بر اساس آن، گشایشی در بحث نقل وانتقال یاری های بشردوستانه به جمعیت هلال احمر ایران حاصل می گردد.

همتی که با ایرنا مصاحبه می کرد، در ادامه توضیح داد: بر اساس این مکاتبات، چنانچه از طرف افراد حقیقی یا حقوقی یاریی به جمعیت هلال احمر ایران بگردد، مشروط به اینکه یکی از طرف ها آمریکایی نباشد، وزارت خزانه داری آمریکا مخالفتی با ارسال آن نخواهد داشت.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در چارچوب این تصمیم، ظرف چند روز گذشته بخشی از یاری هایی که مختص هلال احمر بود و از چند سال پیش امکان انتقال آن به ایران وجود نداشت، وارد کشور شد.

همتی در این زمینه از کوشش همکارانش در جمعیت هلال احمر ایران و همراهی و همدلی رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر قدردانی کرد.

وی اضافه کرد: باید سعی کنیم که از این کانال برای بحث های دارویی، غذایی و سایر امکاناتی که هلال احمر به آنها احتیاج دارد به نحو مطلوبی استفاده کنیم و با رایزنی های که در حال اجرا است، بتوانیم بخشی از مسائل کشور را از این طریق حل کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به رقم دقیق یاری های یادشده که در قالب وجوه ارزی دریافت می گردد، اشاره ای نکرد اما کارشناسان پیش بینی می نمایند مبالغ قابل توجهی ارز از این طریق در آینده نزدیک وارد کشور گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1393

به "گشایش کانال اقتصادی انتقال یاری های بشردوستانه بین المللی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشایش کانال اقتصادی انتقال یاری های بشردوستانه بین المللی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید