15 منظره طبیعی عجیب که تا به امروز ندیده اید

به گزارش کالارنا، شاید این منظره ها به قدری عجیب باشند که تصور گردد از سیاره دیگری به زمین آورده شده اند و در واقع به گونه ای هستند که فقط در جلوه های ویژه هالیوودی می بینید. خوشبختانه این منظره ها بسیار دورتر از مکان هایی هستند که توسط توریست ها آسیب می بینند بنابراین هنوز ظاهر فرازمینی خود را حفظ نموده اند. با خبرنگاران همراه باشید تا این مناظر فوق العاده را به شما معرفی کنیم:

15 منظره طبیعی عجیب که تا به امروز ندیده اید

گذرگاه ساحلی غول ها (Giants Causeway)، ایرلند

نقطه عطف زمین شناسی در شمال ایرلند یک صخره به نام گذرگاه ساحلی غول ها(Giant`s Gauseway) است که از ستون های نسبتا منظم شش ضلعی تشکیل شده است. جایی که اندازه ستون هایش به گونه ای است که مانند گذرگاهی است که کمی از سطح زمین بلندتر است. اولین بار در سال 1693 این مکان توسط جهانیان شناخته شد. بعضی معتقدند که توسط انسانهای غول پیکر ساخته شده است ،عده دیگری می گویند که این جاده(Gauseway) منشا آتشفشانی دارد و حتی گروهی معتقدند که کار موجودات فرازمینی است!

موج های سنگی، آریزونا ، ایالت متحده آمریکا

معمولا تصاویری که از این منظره طبیعی می بینید شما را به یاد تصاویری که توسط فتوشاپ تهیه می شود می اندازد. درواقع اگر کسی این مکان را از نزدیک نبیند باور نخواهد کرد که وجود خارجی دارد. باور نکردنی است که این صخره های غول پیکر موج دار کاملا طبیعی باشند.

دره خشک مک موردو(McMurdo)، قطب جنوب

این دره در سرزمین ویکتوریا ، در غرب دره مک موردو واقع شده است محلی که در حدود دو میلیون سال است که هیچ بارشی در آن وجود نداشته است. اینجا خشک ترین نقطه روی زمین است. ماسه های تمام نشدنی، استخوان بندی ها و صخره هایی که با بادهای شدید منحنی شکل شدند، شبیه به منطقه تیراندازی فیلم های تخیلی یا یک سناریوی فانتزی است. مناظر و شرایط طبیعی این مکان کمی دور از مناظر زمینی دیگر است و بیشتر شبیه به مریخ است. سازمان فضایی ناسا پیش از اینکه کاوشگران خود را به سیاره ی قرمز(مریخ) بفرستد آزمایش های زیادی را بر روی این مکان انجام داده بود.

ریو تنتو(Rio Tinto)، اسپانیا

آبهای قرمز رنگ رودخانه Rio Tinto از میان سرزمین های کوهستانی غنی از مس می گذرند، و این منظره طبیعی عجیب را به وجود می آورد که هیچ شباهتی به نمونه قبلی آن که توسط انسان ساخته شده بود ندارد. در نتیجه خروجی هزار ساله این مکان، که توسط مردم کارتاژ(یک کشوربسیار قدیمی در شمال آفریقا جایی که اکنون کشور تونس قرار گرفته است) راه اندازی شد، خاک های این محل بسیار اکسید شده هستند و آب این رودخانه که بسیار رنگ عجیبی دارد سمی شده است. همچنین به علت افزایش قیمت مس و به منظور ذخیره سازی آنها استخراج فسیل ها نیز در چند دهه گذشته انجام نشده است.

صحرای بلک راک ، نوادا، ایالات متحده آمریکا

یک مکان فوق العاده و عرفانی فرازمینی با تپه های رنگی خشک و آبفشان رنگی همگان را مجذوب خود می نماید. این صحرا ظاهری شبیه به آتشفشان دارد که آن نیز بسیار جذاب است، و از ظواهر امر پیداست که دلیلی که فستیوال خاصی مانند برنینگ من (Burning Man) در اینجا برگزار می شود این است که کسانی را در اینجا گرد هم می آورد که آنها هم انسان های متفاوتی هستند و دوست ندارند که مانند همه باشند و می خواهند متفاوت باشند. در طی این فستیوال و در قلمرو آن گردش پول و همچنین مسافرت با ماشین کاملا ممنوع است .

غار کریستال، مکزیک

امروزه کریستال در بین مردم بسیار محبوب است مخصوصا فرم قیمتی آن. جای هیچ تعجبی ندارد که مکانی که دارای درجه حرارت 60 و رطوبت 100 درصد است جایی است که قابل دسترس انسان ها نیست، اما عده ای از انسان های فداکار حاضر شدند که به این مکان بروند، تا به آنالیز این سنگ گچ های کریستال بپردازند (به دلیل شرایط اب و هوایی بد این غار اکتشاف آن به کندی انجام می شود). این کریستال ها که در سال 2000 کشف شدند بزرگترین کریستال ها بر روی کره زمین هستند. بزرگترین نمونه ی آنها 11 متر طول ، 5 و نیم متر قطر و بیش از 50 تن وزن دارد.

دریاچه خالدار(spotted lake)، کانادا

این دریاچه که در یک مایلی شمال بندر واشنگتن و دریاچه بریتیش کلمبیا (استانی در کانادا) واقع شده است و در میان مردم محلی به نام klikuk (به معنای بخار شدن در زیرآفتاب داغ) شناخته می شود، به مخازن آب کوچکی تقسیم می شود که هرکدام با سایه روشن های بی نظیری از سفید، سبزو زرد نقاشی شده اند. توصیفی که در خصوص این دریاچه وجود دارد این است که دارای بالاترین غلظت مواد معدنی درآب است. این مکان حتما ارزش بازدید کردن را خواهد داشت. آزمایشاتی که در اینجا اجرا شده نشان می دهد که دارای نمکی از تیتانیم، کلسیم، سولفور و دیگر مواد معدنی مفید است.

The mosaic pavement(پیاده روی موزاییکی) ،تانزانیا

شاید باور کردن آنچه می بینید سخت باشد، اما اینها مستطیل های کاملا صاف هستند که در یک باریکه ای از تنگه شاهین واقع شده اند، اینها به هیچ عنوان ساخته دست بشر نیستند و یک منظره طبیعی فوق العاده مانند صخره های موج دار آریزونا هستند . این مکان محصول فرسایش طولانی مدت به همراه جزر و مد و ته نشینی نمک دریا است.

دریاچه نمک خشک، بولیوی

دریاچه ای از نمک های خشک(سالار دو اویونیSalar de Uyuni) بالا آمده که تا ده ها کیلومتر ادامه دارد شامل 10 میلیارد تن ازنمک است و شبیه به قسمتی از یک سیاره دیگر است. این مکان جز لیست ناشناخته های آمریکای جنوبی است. انعکاس آسمان در پوسته های نمک با افق ادغام می شود , و منظره بی نظیری را پدید می آورد.

کاپادوکیا، ترکیه

منظره ای سنگی از کاپادوکیا با سوراخ هایش، تصاویری هک شده از هیتی ها بر روی سنگ ها تنها نمونه موجود از این قبیل مناظر است که به3 هزار سال قبل برمی شود. بیشتر از هر نقطه دیگری در جهان دارای صخره های شکل دار فوق العاده ای با منشا طبیعی است که به سختی می توانید آنها را باور کنید.

دره ماه، برزیل

زمانی که در پارک ملی Chapada dos Veadeyrus هستید اصلا کار مسئله ای نیست که تصور کنید که سیاره خود را ترک نموده به یک سیاره همسایه سفر نموده اید. این دره که در دشت بی درخت برزیل (Brazilian savanna) در نزدیکی شهر Chapada واقع شده است، بوسیله آب رودخانه San Miguel شسته شده و علت نامگذاریش ظاهر غیرزمینی صخره هایش است.

صحرای سفید، مصر

تخته سنگ های گچی بزرگ در وسط یک صحرای بزرگ، شبیه به کوه های یخ هستند. دلیل اصلی به وجود آمدن این پدیده باد است. این منظره سوررئالیستی مرموز و محرمانه .

برکه خونین، ژاپن

در ژاپن ، درنزدیکی شهر بپو مکان های زیادی از این دست وجود دارد که مردم ژاپن به آنها جهنم می گویند. به دلیل درجه حرارت بالای آب که به 90 درجه هم می رسد و غلظت بالای نمک آهن که رنگ آب را به صورت قرمز خطرناکی درآورده و بخار شوک آورش به هیچ عنوان توصیه نمی شود که در این مکان از آب برای استحمام بهره ببرید. این بخار که روی آب را پوشانده است، آن را عجیب و غریب تر می نماید.

جنگل سنگی، چین

400 کلیومتر از سنگ های عجیب، که در استان یون نان چین واقع شده است یک نمونه بی نظیر از تاثیر آب بر روی صخره های سنگی جامد است. درختان این جنگل از سنگ آهک تشکیل شده اند، که در طی هزاره های فراوانی بوسیله عقب نشینی آب دریا که در هنگام عقب نشینی سنگ های نرم را شسته و فقط ستون های بلند را باقی گذاشته اند(که شبیه به درخت هستند) به وجود آمده اند.

غارهای Eisriesenwelt ، اتریش

غارهای یخی که در زالتسبورگ واقع شده اند، بزرگترین غارهایی هستند که بشر می شناسد. این غارها بیشتر از 40 کیلومتر طول دارند اما تنها یک بخش کوچک از آنها را که جوانب امنیتی آن را در نظر گرفته اند برای بازدید عموم قرار داده شده است. شاید در هنگام ورود شما هیچ احساس غیر معمولی نداشته باشید، اما ارزش این را دارد که حتما به این مکان سری بزنید، زمانی که در اینجا هستید خود را در جهانی دیگری تصور خواهید کرد که ازآبشارهای یخ زده، استالاگمیت و فرم های دیگری از یخ تشکیل شده است. منبع:travelvivمنبع: کجارو
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1096

به "15 منظره طبیعی عجیب که تا به امروز ندیده اید" امتیاز دهید

1 کاربر به "15 منظره طبیعی عجیب که تا به امروز ندیده اید" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 منظره طبیعی عجیب که تا به امروز ندیده اید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید