46 درصد بیکاران آذربایجان شرقی فارغ التحصیل دانشگاهی هستند

به گزارش کالارنا، خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: 135 هزار نفر بیکار در استان وجود دارد که حدود 46 درصد از آنان را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند.

46 درصد بیکاران آذربایجان شرقی فارغ التحصیل دانشگاهی هستند

حسین فتحی در جلسه مشترک کارگروه اشتغال و بازارکار و توانمند سازی نیروی کار اقتصاد مقاومتی استان به آخرین شرایط نیروی کار و آمار بیکاری در استان اشاره نمود و اضافه نمود: جمعیت فعال استان یک میلیون و 349 هزار و 251 نفر را شامل می گردد.

وی ادامه داد: نرخ بیکاری استان، 8.4 دهم درصد است که در مقایسه با آمار متوسط کشوری، یک درصد بهتر است.

وب با بیان این که راه درمان رکود مالی کشور کارآفرینی است، یادآور شد: کارآفرینی یکی از محورهای اصلی رشد و توسعه در هر منطقه است که باعث می گردد، خدمات و سیاست های کشور به صورت خلاقانه و نوآورانه باشد.

فتحی ادامه داد: عامل کلیدی توسعه مالی، حمایت از کارآفرینان است؛ چرا که کارآفرینی باعث می گردد تا راهکارهای جدید برای حل مسائل کشور ارائه شده و نوآوری و خلاقیت در صنعت و فراوری نیز ایجاد می گردد.

وی اعلام نمود: منحنی چرخه عمر یک کسب و کار از زمان ایجاد آن تا زمان انحلال، مستلزم نوآوری و خلاقیت است تا بتواند ضمن رقابت در بازار به سمت بازاریابی نوین نیز حرکت کند.

وی با بیان این که استان کمترین آمار تعدیل نیرو در اثر کرونا را دارد، گفت: البته حمایت های دولتی و تعصب خاص کارآفرینان برای حفظ نیروها منجر شده است تا کمترین میزان تعدیل نیرو را داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1804

به "46 درصد بیکاران آذربایجان شرقی فارغ التحصیل دانشگاهی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "46 درصد بیکاران آذربایجان شرقی فارغ التحصیل دانشگاهی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید