تورهای چین: استخدام مدال آوران شرکت کننده در مسابقات مهارت 1401 شانگهای چین

به گزارش کالارنا، تهران (پانا) - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از استخدام تمام نخبگان مهارتی شرکت کننده در مسابقات مهارت 1401 شانگهای چین که پیروز به کسب مدال شوند، اطلاع داد و عنوان نمود که در پنج ماه گذشته 2000 مجوز تأسیس آکادمی آزاد فنی و حرفه ای به صورت الکترونیکی صادر شده است.

تورهای چین: استخدام مدال آوران شرکت کننده در مسابقات مهارت 1401 شانگهای چین

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت اله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اختتامیه نوزدهمین مسابقات ملی مهارت اظهار کرد: امروز در سطح اقتصاد مخصوصا اقتصاد خانواده و اقتصاد ملی، مهارت نقش موثر دارد و اشتغال به شدت وابسته به عنصر مهارت است و یکی از عناصر اشتغال پایدار است که در فراوری ملی تاثیرگذار است. هرچه مهارت افزایش یابد بهره وری در فراوری هم بالا می فرایند و همه فاکتورهای مالی، رفاهی و معیشتی رشد می نماید.

وی ادامه داد: در دولت سیزدهم به مساله اشتغال و فراوری توجه شده و الگو و چارچوب ما برای اشتغال اکوسیستم ملی اشتغال است که در اولین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت سیزدهم رونمایی شد و در این اکوسیستم 71 دستگاه در کنار هم قرار دارند تا اهداف اشتغال را محقق نمایند.

وزیر کار توضیح داد: در ارتباط با تقویت فراوری و اشتغال به موضوع آموزش و مهارت نیروی کار توجه و به همین دلیل کوشش هایی را با سازمان آموزش فنی و حرفه ای شروع نموده ایم که از جمله آنها تاسیس آکادمی های آزاد فنی و حرفه ای است و در این مدت کوتاه 2000 مجوز به صورت الکترونیکی صادر شده است.

عبدالملکی گفت: یکی از برنامه های اساسی در راستای تقویت مهارت آموزی، بردن مهارت های فنی حرفه ای به دانشگاه ها است تا در کنار آموزش های آکادمیک و رسمی دانشگاهها، دانشجوبان یک تا دو ترم خود را با آموزشهای مهارتی آشنا شوند. بعلاوه برای نوجوانان برنامه های مهارتی در نظر گرفته شده و مدارس مهارتی در تابستان ها دایر خواهد شد تا هم اوقات فراغت خود را پر نمایند و هم مهارتی فرا گیرند.

وزیر کار بعلاوه در مراسم رونمایی از سایت رسمی مسابقات ملی مهارت از دو خبر خوش برای نخبگان مهارتی مسابقات جهانی مهارت اطلاع داد و گفت: غیر از جوایز متعارفی که در نظر گرفته شده این خبر را اعلام می کنیم که هر یک از شرکت نمایندگان مسابقات شانگهای چین که پیروز به کسب مدال شوند، در صورت تمایل به عنوان مربی فنی و حرفه ای استخدام و شاغل می شوند، بعلاوه هر شرکت نماینده که به مدال طلا نائل گردد یک دستگاه خودروی سمند به وی اهدا خواهد شد.

به گفته وزیر کار، در هجدهمین دوره مسابقات جهانی مهارت در کازان روسیه تنها 10 رشته امکان رقابت پیدا کردند ولی در مسابقات شانگهای چین در 33 رشته شرکت نمایندگان به رقابت می پردازند.

عبدالملکی گفت: یکی از ابتکارات خوب سازمان آموزش فنی و حرفه ای در این دوره از مسابقات برگزاری اردوهای آمادگی در کارخانه ها است تا افراد در محیط واقعی کار قرار گرفته و ابزار بهتری در اختیارشان گذاشته گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2263

به "تورهای چین: استخدام مدال آوران شرکت کننده در مسابقات مهارت 1401 شانگهای چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای چین: استخدام مدال آوران شرکت کننده در مسابقات مهارت 1401 شانگهای چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید