برترین تفریحات پاریس که نباید از دست بدهید!

به گزارش کالارنا، سرگرمیات پاریس چنان سرگرم نماینده و متنوع هستند که برای هر کسی، سفر به این شهر را به یکی از برترین تجربه های زندگی اش تبدیل می نمایند. فرقی نمی نماید در کافه های خیابان سن ژرمن ساعتی بنشینیم یا در کنار رودخانه سن به سرگرمی بپردازیم. پاریس در هر حال، راهی برای جلب توجه همه گردشگران خود پیدا می نماید! در این مقاله از مجله گردشگری خبرنگاران ، برترین سرگرمیات پاریس را از یک شام رمانتیک در رستوران های مجلل شهر گرفته تا سفر به دنیای جادویی دیزنی به شما معرفی می کنیم. آماده سفر به پاریس هستید؟

برترین تفریحات پاریس که نباید از دست بدهید!

برترین سرگرمیات پاریس | شهری که فقط رمانتیک نیست!

سفر به پاریس ممکن است برای خیلی ها بازدید از برج ایفل باشد و با گشت زدن در خیابان های خرید ادامه پیدا کند، اما پاریس فقط یک شهر رمانتیک نیست. هر محله از پاریس، مجذوب نمایندهیت های خاص خودش را دارد که بازتماشامایندگان را شیفته خود می نماید. محله لاتن هزارتویی مبهوت نماینده از خیابان های قرون وسطایی و کوچه های باریک دارد. در مقابل بافت تاریخی شهر، خیابان لوکس شانزه لیزه، یکی از برترین مکان برای خرید در پاریس به شمار می رود. کمی دورتر از مرکز پاریس، مونمارتر، فضای دهکده های قدیمی را دارد و دوران کولی ها را یادآور می شود.

در هر کدام از جاذبه های پاریس رازی برای شگفت زده کردن مسافران وجود دارد. برای آنکه بدانید سفرتان به شهر نور، چقدر می تواند زیبا و هیجان انگیز باشد، ادامه مطلب را از دست ندهید.

سرگرمی در برج ایفل | سازه ای که در ابتدا هیچ کس دوستش نداشت!

برج ایفل، علاوه بر اینکه نماد کشور فرانسه و از برترین جاهای تماشای پاریس است، یک مرکز سرگرمیی تمام عیار نیز به شمار میرود. تعدادی از برترین کافه ها و رستوران های پاریس در نزدیکی این برج واقع شده اند و خود سازه ایفل نیز از امکاناتی مثل فروشگاه هدیه، کافه تریا، رستوران و… برخوردار است. سرگرمیات اطراف برج ایفل نیز از دیگر دلایلی هستند که این ناحیه از پاریس را به منطقه گردشگری محبوبی تبدیل نموده اند. از این رو، می توانید حداقل نیمی از روزتان را با گردش و سرگرمی در این سازه سپری کنید و از فراز آن، منظره های خیره نماینده و حیرت انگیز از شهر را ببینید.

سرزدن به رستوران های برج ایفل در شب

قطعا یکی از سرگرمیات پاریس، غذاخوردن در رستوران های معروف و مجذوب نماینده آن است. در برج ایفل هم دو رستوران وجود دارد که برای سرزدن به آن ها، باید جداگانه میز رزرو کنید. برای غذا خوردن در رستوران بی نظیر ژول ورن که ستاره میشلین دارد، باید به طبقه دوم بروید. ستاره میشلین، بالاترین عنوانی است که یک رستوران می تواند دریافت کند. این رستوران با پنجره های بسیار بزرگ، نمایی محشری از پاریس را نمایش می دهد.

در طبقه اول برج هم رستوران مادام براسری واقع شده است. این رستوران، چشم انداز پانورامایی از رود سن را نشان می دهد و شما می توانید از انواع غذاهای رستوران لذت ببرید. سرآشپز این رستوران دارای ستاره میشلین است. بدون شک، رفتن به رستوران های برج ایفل در شب، می تواند تجربه ای خاص و به یادماندنی باشد.

گردش در دیزنی لند پاریس | زندگی در دنیای قصه های کودکی

بدون شک یکی از مجذوب نماینده ترین سرگرمیات پاریس، سفر به دنیای جادویی قصه ها در دیزنی لند است. دیزنی لند از سال 1992 وارد شهر Chessy در شرق پاریس شد. در دیزنی لند می توانید سوار بر درشکه سیندرلا شوید، به خانه سفیدبرفی بروید و با میکی ماوس سلفی بگیرید! این مکان 140 هکتاری دارای 2 پارک (دیزنی لند و استودیوی والت دیزنی)، 8 هتل، یک ایستگاه راه آهن پرسرعت و دو مرکز خرید در کلاس دنیای است. در سفر به مرکز فرانسه، سرگرمیات دیزنی لند پاریس را از دست ندهید.

این جاذبه گردشگری و مکان سرگرمیی بخش های بسیار متنوعی دارد و به مقدار ای بزرگ است که برای گشت و گذار در آن، باید حداقل یک روز کامل وقت بگذارید! دیزنی لند در عین حال که می تواند یکی از برترین خاطرات زندگی تان را بسازد، اما باید یک بودجه مناسب را برای استفاده از وسایل آن کنار بگذارید.

پیاده روی در شانزه لیزه | خیابان اعیان نشین ها در پاریس

شانزه لیزه نیازی به معرفی ندارد و احتمالا معروفیت این خیابان و بوتیک های گران قیمتش به گوش شما هم رسیده باشد. در پایین خیابان شانزه لیزه در کنار میدان کنکورد که شامل یک پارک بزرگ است، محوطه شانزه لیزه و موزه هنرهای زیبای پتی کاخ واقع شده است. در قسمت بالایی خیابان که تا طاق پیروزی ادامه دارد، پر از مغازه های لوکس، هتل ها، رستوران ها، کافه ها، سینماها، سالن های تئاتر و بهشتی برای علاقمندان به خرید است! این منطقه شلوغ، یکی از سرگرمیات پاریس است و گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید. البته در این خیابان گران قیمت، مکان هایی ارزان هم پیدا می شوند که با بودجه گردشگران و دانشجویان جور در بیایند.

سفر شبانه با قایق سرگرمیی روی رودخانه سن

یکی از برترین سرگرمیات پاریس، سفر با قایق در امتداد رودخانه سن است. این سفر به گردشگران اجازه می دهد تا منظره ها پاریس را از زاویه ای متفاوت تماشا نمایند. در این سفر، سوار قایق می شوید و در امتداد رود سن حرکت می کنید. از کنار برج ایفل می گذرید که از داخل قایق، نمایی خیره نماینده، متفاوت و غیر قابل توصیف دارد. از زیر پل ها عبور می کنید و معماری دقیق، چشم نواز و قدیمی آن ها، شما را به دنیایی متفاوت وارد می نماید. از کنار کلیسای جامع نوتردام و موزه لوور نیز می گذرید که از داخل رود، مکانی تازه و کشف نشده به نظر می رسند.

با اینکه سفر با قایق در روز به گردشگران این امکان را می دهد تا شکوه بناهای پاریس را زیر نور خورشید درک نمایند، اما برترین تجربه سفر دریایی در پاریس، پس از غروب آفتاب است. در شب، نقاط تماشای شهر نورانی می شوند و جلوه خاصی ایجاد می نمایند. می توان گفت که پاریس در شب، به یک شهر جادویی تبدیل می شود! قیمت سفر شبانه با کشتی سرگرمیی بسته به انتخاب شما، فرق دارد. گردش یک ساعته حدود 15 یورو قیمت دارد. گردش همراه با ناهار از 40 یورو و گردش همراه با شام از 50 یورو آغاز می شود.

گردش در محله لاتن | قلب تاریخی پاریس

حال می خواهیم یکی دیگر از برترین سرگرمیات پاریس را به شما معرفی کنیم. وقتی که از پاریس تماشا می کنید، احتمالا دوست داشته باشید مدتی را در محله لاتن بگذرانید؛ چراکه این محله، در مرکز همه جاذبه های تاریخی و دوست داشتنی پاریس است. نامگذاری این محله به زمانی که دانشگاه مشهور سوربون در اینجا افتتاح شد، باز می شود. در آن موقع، دانشجویان و استادان به زبان لاتین صحبت می کردند. تعداد زیادی از سرگرمی های پاریس در محله لاتن قرار دارند. در ادامه، چند مورد از آن ها را معرفی می کنیم.

سرگرمی در ارتفاعات مونمارتر | گشت و گذار در دهکده روستایی

گشت و گذار در دهکده روستایی قرون وسطایی مونمارتر، قطعا یکی از سرگرمیات پاریس است. مجذوب نمایندهیت های قدیمی را همراه با رگه هایی از طراحی آوانگارد به نمایش می گذارد. خیابان های سنگ فرش شده و پرپیچ و خم، بوتیک ها و رستوران های محلی کوچک، گالری های هنری، میدان های آرام و کافه های روباز این منطقه، نشان دهنده گذشته بی نظیر آن هستند. این منطقه چندین موزه هنری عالی دارد که بازتماشامایندگان می توانند در آن ها، آثار هنرمندان بوهمیایی را که در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 در مونمارت زندگی می کردند، مشاهده نمایند.

وقت گذرانی در کافه های رویایی پاریس در بلوارهای شلوغ

بازدید از شهر عشاق، بدون گذراندن وقت در تراس، پیاده رو یا فضای داخلی یک کافه معروف کامل نمی شود! در واقع، کافه گردی یکی از سرگرمیات پاریس است که هرکس با هر سلیقه ای از آن استقبال می نماید. برای کشف کافه های افسانه ای پاریس، بلوار سن ژرمن دپره برترین مکان برای آغاز است. این بلوار پهن و پر از درخت، محل بوتیک های طراحان مد، کافه های معتبر و رستوران های قدیمی است. با رفتن به کافه های بسیار قدیمی و پرآوازه پاریس، در مکان هایی قدم خواهید گذاشت که روزگاری هنرمندان، فیلسوف ها و نویسندگان بزرگ در آن ها دور هم جمع می شدند.

مشهورترین کافه های این خیابان عبارتند از کافه دوفلور که روزی محل دیدار ژان پل سارتر و سیمون دوبوار بود و کافه Les Deux Magots که زمانی محل وقت گذرانی شاعران، نویسندگان و هنرمندانی از جمله پیکاسو، همینگوی و سالوادور دالی بوده است. هرگز لذت نشستن در کافه های پاریس را با کافه گردی در کشورهای دیگر مقایسه نکنید؛ چون قابل مقایسه نیست!

مرکز پمپیدو | سازه ای عجیب برای عاشقان هنر مدرن

مرکز پمپیدو، یکی از سرگرمیات پاریس برای عاشقان هنر مدرن است. البته چه اهل هنر باشید و چه نباشید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما به این مرکز سر بزنید؛ آن هم به خاطر معماری پیشرفته و مجذوب نمایندهیت بصری باورنکردنی که دارد. مرکز پمپیدو برخلاف بناهای تاریخی اطرافش، دارای معماری مدرن تکان دهنده و خاصی است. جاذبه اصلی مرکز پمپیدو، موزه ملی هنر مدرن است که آثار همه جنبش های هنری بزرگ معاصر را در خود دارد. در مجموع، می توانید بیش از 50000 اثر هنری را در این مرکز تماشا کنید. اگر اهل هنر باشید، این مرکز برای تان بهشت خواهد بود!

پاساژ گردی در پاریس

خریدکردن در هر جای دنیا، یک سرگرمی به حساب می آید. به طبع یکی از سرگرمیات پاریس هم پاساژگردی و خریدکردن از بوتیک های این شهر است . پاریس در کنار چند شهر دیگر مانند نیویورک، لندن و میلان که مرکز مد و فشن دنیا هستند، محل مناسبی برای خرید است. می توانید در بوتیک های بسیار لوکس و مراکز خرید شگفت انگیز پاریس گشت و گذار نموده و از برترین برندهای دنیا خرید کنید. اگر به مرکز فرانسه رفتید، حتما سری به مراکز خرید معروف پاریس بزنید. برخی از این مراکز خرید عبارتند از:

  • Le Galeries Lafayette
  • Le Bon Marché
  • Beaugrenelle
  • Le Printemps Haussmann
  • Le Carrousel du Louvre

کانال سن مارتین | کانون فرهنگ بوبو

نمی توان در این لیست پروپیمان، نامی از کانال سن مارتین که نقطه کانونی یکی از شیک ترین و رمانتیک ترین منطقه ها مرکز فرانسه و از محبوب ترین جاهای تماشای پاریس به شمار میرود، نام نبرد. کانال سن مارتین، از آن دسته از سرگرمیات پاریس است که در آن، خبری از بناهای لوکس و تزیینات سلطنتی نیست. فرهنگ این منطقه چیزی بین فرهنگ بوهمیایی و بورژوازی است. وقتی از گذراندن وقت در کاخ های لوکس و مکان های باستانی خسته شدید، سراغ کانال سن مارتین بیایید تا روحیه تان تغییر کند.

از روی پل به تماشای قایق ها بنشینید که در امتداد کانال حرکت می نمایند. معماری غنی و آوانگارد سازه ها، اتمسفری خاص را در این مکان ایجاد نموده است. این منطقه بیشتر میان مردم محلی محبوبیت دارد. بنابراین در کانال سن مارتین، خبری از ازدحام گردشگران نیست و می توانید برای گذراندن یک عصر آرام و خوردن شام در کافه های اطراف کانال به اینجا پناه ببرید!

پرومناد پلانته | راه آهنی که تبدیل به پارک شد

مکانی که روزی قطارهای آهنین و پرسروصدا از آن عبور می کردند، در سال 1993 تبدیل به پارکی پر از درخت، گل، زیبایی و آرامش شد. در مسیرهای باریک این پارک که با درختان افرا و گیلاس محاصره شده اند قدم بزنید، به نرده های پر از گل رز خیره شوید و در راهروها به تماشای پایکوبی بامبوها و اسطوخودوس ها بنشینید. می توانید در طول 4.7 کیلومتری این پارک قدم بزنید یا گوشه ای خلوت را برای نشستن انتخاب کنید. پرومناد پلانته یکی از سرگرمیات پاریس است که بسیاری از گردشگران از آن غافل هستند؛ اما شما می توانید لحظات زیبایی را در این مکان بگذرانید.

دیوار عشق پاریس

اگر سفری رمانتیک به پاریس دارد، این مکان را از دست ندهید! دیوار عشق، یک دیوار آبی بزرگ است که به وسیله دو هنرمند، به عنوان محلی برای قرار دیدار های عاشقانه و در ستایش عشق ساخته شده است. روی این دیوار، جمله دوستت دارم به 311 زبان رسمی و غیر رسمی دنیا نوشته شده است. جالب اینجاست هنرمندان سازنده دیوار عشق، برای جمع کردن این جمله ها به سراغ سفارتخانه ها رفته و تمام ترجمه ها را در دفتر یادداشت شان نوشته اند!

سرگرمیات شبانه پاریس | گردش در شهری جادویی

پاریس در روز، شهر بسیار زیبایی است؛ اما در شب به شهری جادویی تبدیل می شود! پاریس از آن دسته شهرهایی است که با غروب آفتاب به خواب نمی رود و برعکس، تجربه ای متفاوت را به مسافران هدیه می دهد. زمانی که خورشید غروب می نماید، نوبت به خودنمایی چراغ های رنگارنگ می رسد تا برای مردم خاطرات جادویی بسازند. در ادامه تعدادی از برترین سرگرمیات پاریس در شب را معرفی می کنیم.

بازدید از موزه لوور در شب

اگر می خواهید از شلوغی موزه لوور در روز فرار کنید، خوب است بدانید که این موزه در برخی روزها تا شب باز است. شما می توانید در روزهای چهارشنبه و آدینه تا ساعت 9:45 شب از موزه بازدید کنید. محوطه موزه در طول شب، فضایی کاملا متفاوت دارد.

تماشای برج ایفل

تماشای برج ایفل در شب که غرق در نور می شود، چه از دور و چه از نزدیک، یک تجربه خاص و فرق دارد و به تنهایی یکی از سرگرمیات پاریس به شمار میرود. فرقی نمی نماید در پاریس تنها هستید، با دوستانتان به این شهر رفته اید یا همراه با عشق زندگی تان هستید؛ در هر حال، شب ها از خانه بیرون بروید و به انتظار درخشش برج ایفل بنشینید. ایفل در هر ساعت، تنها برای 5 دقیقه می درخشد؛ اما، در نیمه شب، این درخشش برای 10 دقیقه ادامه پیدا می نماید.

پیاده روی در خیابان های شهر

ممکن است عجیب به نظر بیاید؛ اما، حتی پیاده روی شبانه هم یکی از سرگرمیات پاریس است! شب ها در خیابان های پاریس قدم بزنید و شکوه و عظمت متفاوت چشم انداز های تماشای شهر را، زیر نور چراغ ها ببینید. برخی از برترین مکان ها برای قدم زدن شبانه در پاریس شامل شانزه لیزه، مونمارتر و سکره کر می شود.

تماشای غروب خورشید

در هر کجای دنیا، تماشای غروب آفتاب لذت بخش است؛ اما این لذت در پاریس چند برابر می شود. تنها کافی است که غروب خورشید را بر فراز برج ایفل تصور کنید؛ اینجاست که به درستی این امر پی خواهید برد! البته تنها چشم انداز زیبای شهر موقع غروب، برج ایفل نیست؛ چشم انداز های رود سن، مونمارتر و بسیاری دیگر از مکان های پاریس هم به هنگام غروب، بسیار تماشای هستند.

صرف شام در یکی از رستوران های پاریس

مگر می شود به شهر نور سفر کنید و یکی از برترین سرگرمیات پاریس را که شام خوردن در رستوران است، از دست بدهید؟ صرف شام در برترین رستوران های پاریس، یکی از تجربه های خاص زندگی تان می شود. یادتان باشد که ظرفیت رستوران های مجلل پاریس خیلی زود پر می شود و برای برخی از رستوران ها مانند ژول ورن ضروری است از 3 ماه پیش از سفر به پاریس، جا رزرو کنید!

تماشای فیلم در سالن های سینما

فرانسه مرکز سینمای اروپاست و بسیاری از فیلم سازان بزرگ تاریخ، فرانسوی بوده اند. اگر عاشق فرانسه و پاریس باشید، احتمالا عاشق سینما هم هستید! به هر خیابان پاریس که سر بزنید، به احتمال قوی یک سینما در آن وجود دارد. تماشای فیلم یکی از آن سرگرمیات پاریس است که به هیچ وجه نباید از دست بدهید. فیلم ها در سینماهای فرانسه به دو زبان انگلیسی و فرانسوی نمایش داده می شوند و در نتیجه، مسئله ای از بابت درک آن ها نخواهید داشت.

سرگرمیات رایگان در پاریس

شهر عشق با وجود تمام زیبایی هایش، می تواند شهری گران برای گردشگران باشد. البته همه سرگرمیات پاریس هم گران نیستند و می توانید کارهای بسیار زیادی را در این شهر با هزینه کم یا به طور رایگان انجام دهید. در این بخش، تعدادی از سرگرمی های رایگان یا کم هزینه پاریس را به شما معرفی می کنیم.

موزه های رایگان پاریس

بیشتر موزه های پاریس مانند لوور و اورسی در اولین یکشنبه هر ماه رایگان هستند. شما می توانید برنامه هایتان را طوری تنظیم کنید که در اولین یکشنبه هر ماه به بازدید موزه بروید. برخی از موزه های پاریس هم در تمام روزهای سال رایگان هستند. موزه هنرهای مدرن شهر پاریس، موزه زندگی رمانتیک و خانه ویکتور هوگو از این دسته موزه ها هستند.

غذای رایگان در پاریس

برخی از رستوران های پاریس در برخی از روزهای هفته به ازای خرید یک نوشیدنی یا غذا، غذایی رایگان به شما می دهند. برای مثال، بار La Cordonnerie در عصرهای پنج شنبه و یکشنبه این کار را انجام می دهد. البته این را در نظر داشته باشید که همه کافه ها و رستوران های پاریس هم گران نیستند و اگر محدودیت بودجه دارید، گزینه هایی برای صرف غذای ارزان وجود دارند. در ادامه 2 مورد از رستوران های ارزان شهر را به شما معرفی می کنیم:

  • La Bonbonnière de Marie: این فست فود در باغ های Champ de Mars و در سایه برج ایفل است و غذاهایی مانند پیتزا، هات داگ، وافل، بستنی و سالاد دارد.
  • رستوران های زنجیره ای Goutu: این رستوران اولین شعبه اش در سال 2009 باز شد و به علت قیمت های مناسبش، آن قدر محبوب شد که چند شعبه دیگر هم باز کرد. قیمت ساندویچ های پایه این رستوران حدود 3 یورو است.

تجربه سینما رایگان در پاریس

اگر به دنبال تجربه سرگرمیات رایگان پاریس هستید، احتمالا تماشای فیلم در یک فضای روباز گزینه مناسبی برای شما باشد. در ادامه 2 مورد از سینماهای رو باز پاریس را معرفی می کنیم.

  • · La Villette : این سینما، معروف ترین سینمای روباز پاریس است که هم فیلم های انگلیسی و هم فرانسوی در آن نمایش داده می شوند. البته بهتر است با خودتان لباس گرم ببرید؛ چون شب ها در پارک و کنار حوض می تواند بسیار سرد باشد.
  • · سینمای پشت بام Moulin Rouge : اگر می خواهید در مرکز شهر به سینمای رایگان بروید و از تماشای یک فیلم زیبا لذت ببرید، سینمای تراس پشت بام مولن روژ گزینه مناسبی است.

شرکت در کنسرت رایگان

اگر می خواهید به کنسرت های موسیقی بروید؛ اما هزینه ای بابت بلیط نپردازید، چند گزینه برای شما وجود دارد. در برخی از کافه های پاریس، کنسرت های کوچک برگزار می شوند که برای لذت بردن از آن ها نیازی به تهیه بلیت ندارید. در این کافه ها، انواع موسیقی (از راک گرفته تا جاز) اجرا می شوند و به سلیقه خودتان می توانید از هر کدام لذت ببرید. این کافه ها بیشتر در منطقه باستیل هستند. بعلاوه، برخی از کنسرت های بزرگ در فستیوال های موسیقی هم رایگان هستند. از فستیوال جز سن ژرمن به عنوان نمونه ای از این فستیوال ها می توان نام برد.

در میان سرگرمیات پاریس برترین را انتخاب کنید

پاریس به عنوان یکی از مجذوب نماینده ترین مقاصد برای گردشگران شناخته می شود. سرگرمیات پاریس به حدی متنوع و مجذوب نماینده هستند که هیچ گردشگری را ناراضی نمی گذارند. چه اهل گشتن در موزه ها، غرق شدن در تاریخ و فرهنگ باشید و چه به دنبال محله های لوکس، بوتیک های گران قیمت و کافه های افسانه ای، پاریس در نهایت سرگرمیی باب میل شما دارد. در این مقاله سعی کردیم یک راهنمای سفر به پاریس کامل ارائه دهیم، با شما در خیابان های شهر عشق قدم بزنیم و تعدادی از برترین سرگرمیات پاریس را به شما معرفی کنیم که می توانند تجربه های فراموش نشدنی برای تان بسازند. کدامیک از سرگرمی های پاریس برای شما مجذوب نماینده تر است؟ فکر می کنید بازدید از همه مکان های مورد علاقه تان در پاریس چند روز طول می کشد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول درباره سرگرمیات پاریس

برای گشت و گذار در پاریس چه راه هایی وجود دارد؟

شما برای رفتن به مکان های سرگرمیی پاریس، چند راه متفاوت دارید. استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی یا اجاره خودروی شخصی 2 راه اصلی است. ضمناً، بسیاری از مکان های سرگرمیی، تورهای ویژه خودشان را دارند و حمل و نقل گردشگر ها با ارائه دهنده تور است. برای رفتن به مکان های سرگرمیی اطراف رود سن هم می توانید از قایق بهره ببرید.

هزینه اقامت در هتل های پاریس چقدر است؟

میانگین هزینه اقامت در هتل های پاریس حدود 126 دلار برای هر شب است. البته قیمت برخی از هتل های پاریس تا بیشتر از 2000 دلار برای هر شب هم می رسد. این رنج قیمتی گسترده به شما یاری می نماید تا با هر بودجه ای، بتوانید یک مکان مناسب را برای اقامت پیدا کنید.

شرایط امنیت پاریس چطور است؟

پاریس یکی از شهرهای امن اروپا به حساب می آید؛ اما همواره باید مراقب جیب برها یا کلاه برداران خیابانی باشید! مخصوصا زمانی که سوار مترو می شوید یا در شب قصد پیاده روی دارید، باید حواستان را جمع کنید. بیشتر به صورت گروهی حرکت کنید یا همراه با تور باشید تا مشکل احتمالی برای تان پیش نیاید.

منبع: فلای تودی
انتشار: 16 فروردین 1402 بروزرسانی: 16 فروردین 1402 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2493

به "برترین تفریحات پاریس که نباید از دست بدهید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین تفریحات پاریس که نباید از دست بدهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید