توافق ده ساله بین روسیه و ونزوئلا

به گزارش کالارنا، معاون نخست وزیر روسیه پس از گفت وگو با رئیس جمهوری ونزوئلا در کاراکاس گفت: دو کشور روی یک برنامه بلندمدت درباره همکاری دوجانبه پیش از نشست بعدی کمیسیون بین دولت ها همکاری می نمایند.

توافق ده ساله بین روسیه و ونزوئلا

روسیه

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یوری بوریسف، معاون نخست وزیر روسیه به کالارنا گفت: ما کوشش می کنیم تا یک سند استراتژیک برای کمیسیون آینده بین دولت ها ارائه کنیم که معین کننده روابط نظامی، فرهنگی، تکنیکی، علمی، تجاری و مالی بین دو کشور برای یک بازه طولانی مدت دست کم تا 2030 است.

وی همچنین ادامه داد، روز شنبه با نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا درباره تجارت و روند احیای اقتصاد این کشور آمریکای لاتین گفت وگو نموده است.

ونزوئلا

معاون نخست وزیر روسیه گفت: در سفرم به کاراکاس متوجه شدم که اوضاع در ونزوئلا باثبات است. روسیه و ونزوئلا در پی تحریم های آمریکا علیه کاراکاس به سطح جدیدی از همکاری رسیده اند.

توافق نامه

رئیس جمهوری ونزوئلا نیز پس از مذاکراتش با بوریسف گفت، این سفر در پی مذاکراتش با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه که اواخر سپتامبر صورت گرفت، بین روسیه و ونزوئلا به عنوان شرکا و هم پیمانان استراتژیک بسیار مهم بوده است.

مادورو همچنین گفت، فکر می نماید که کوشش برای یک توافق همکاری 10 ساله بین ونزوئلا و روسیه ایده خوبی باشد.

رئیس جمهوری ونزوئلا ادامه داد: همکاری نظامی - فنی طبق جدول زمانی مورد توافق پیش می رود و تمام قراردادهای ویژه مورد ارزیابی و حمایت مجدد قرار گرفتند.

وی توضیح داد: این توافقنامه ها به ونزوئلا یاری نموده و موجب پویایی اقتصاد آن می شوند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 766

به "توافق ده ساله بین روسیه و ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق ده ساله بین روسیه و ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید