جهان در شرایط بسیار پر اضطرابی است، خطر وقوع جنگ جهانی سوم!

به گزارش کالارنا، فرمانده نیروهای مسلح انگلیس هشدار داد، شرایط بلاتکلیفی و نگرانی درباره بحران اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کرونا ممکن است خطر وقوع یک جنگ جهانی را به دنبال داشته باشد.

جهان در شرایط بسیار پر اضطرابی است، خطر وقوع جنگ جهانی سوم!

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، نیک کارتر فرمانده نیرو های مسلح انگلیس در یک مصاحبه درباره احتمال تشدید سریع تنش های منطقه ای و تبدل آن ها به یک جنگ جهانی و فراگیر هشدار داد.

بنا بر گزارش رویترز، یک مقام ارشد ارتش انگلیس هشدار داد، شرایط بلاتکلیفی و نگرانی درباره بحران اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کرونا ممکن است خطر وقوع جنگ جهانی سوم را به دنبال داشته باشد.

نیک کارتر فرمانده نیرو های مسلح انگلیس در یک مصاحبه اعلام کرد، تشدید تنش های منطقه ای و اشتباه در قضاوت ها ممکن است در نهایت به یک درگیری گسترده منجر شود.

او به اسکای نیوز گفت: به نظر من، ما در دوره ای از زمان زندگی می کنیم که جهان در شرایط بسیار بلاتکلیف و پر اضطرابی است و البته ساختار رقابت جهانی، خصیصه زندگی ما است و به نظر من خطر واقعی که ما با ان مواجهیم، این است که با توجه به تعداد بسیار منازعات منطقه ای که در جریان هستند، احتمال آن وجود دارد که تشدید این تنش ها سبب سوء محاسبه شود.

مجری این شبکه انگلیسی از کارتر سوال کرد که ایا منظور شما این است که تهدید واقعی درباره احتمال وقوع جنگ جهانی سوم وجود دارد؟

این مقام ارشد نظامی انگلیس در جواب گفت: آنچه من می گویم این است که یک تهدید واقعی وجود دارد و ما باید درباره این خطرات آگاهی داشته باشیم.

طبق گزارش رویترز، کارتر که از سال 2018 فرمانده نیرو های نظامی انگلیس شده است، همچنین هشدار داد، باید کشته شدن افراد در جنگ های گذشته را به عنوان هشدار برای آن هایی که شاید به دنبال تکرار اشتباهات گذشته باشند، یادآوری کرد.

وی در این باره شرح داد: اگر شما وحشت جنگ را فراموش کردید، در آن صورت خطر واقعی این است که افراد شاید فکر کنند رفتن به جنگ یک کار منطقی است. ما باید به خاطر بسپاریم که تاریخ شاید خودش را تکرار نکند، اما یک ریتم دارد و اگر شما شما به وقایع قرن گذشته نگاه کنید منظور من قبل از آغاز دو جنگ جهانی، به نظر من این وضوع قابل جدل نیست که تشدید تنش سبب سوءمحاسبه شد و در نهایت همین موضوع به جنگی منجر شد که امیدوارم ما هرگز دوباره شاهدش نباشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1576

به "جهان در شرایط بسیار پر اضطرابی است، خطر وقوع جنگ جهانی سوم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهان در شرایط بسیار پر اضطرابی است، خطر وقوع جنگ جهانی سوم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید