حریرچی: آمادگی لازم برای مقابله با کرونا در سیستان و بلوچستان وجود دارد

به گزارش کالارنا، معاون کل وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت و درمان، آمادگی کامل را برای رفع مسائل بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان در مقابله با کرونا دارد.

حریرچی: آمادگی لازم برای مقابله با کرونا در سیستان و بلوچستان وجود دارد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا که در زاهدان برگزار گشت، گفت: با وجود اینکه سیستان و بلوچستان درگیر موج کرونای جهش یافته شده، اما هنوز هم میزان ابتلای آن یک سوم و میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری در این استان یک چهارم استان های دیگر است.

حریرچی افزود: از لحاظ ابتلای تعداد کارکنان بهداشت و درمان به کرونا هم، سیستان و بلوچستان، کمترین آمار را تا به امروز داشته است.

حریرچی تاکید کرد: برای مقاله هر چه سریع تر با موج کرونای جهش یافته در استان و جلوگیری از سرایت آن به دیگر نقاط کشور نیازمند وحدت کلمه و رویکرد یکسان هستیم و باید در مورد تحلیل علت ها محتاط باشیم چراکه بر اساس تحلیل ها تصمیم گیری می شود و در شرایط فعلی نیازمند تصمیم صحیح و درست هستیم.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: باید خدمات سرپایی خود را افزایش دهیم و امکانات را برای بیمارانی که در منزل شرایط بهتری برای درمان دارند فراهم کنیم چرا که در حال حاضر شرایط خوبی به لحاظ دارو های مورد نیاز داریم.

وی با اشاره به فعالیت مراکز 16 ساعته تست کرونا در استان گفت: افزایش تست کرونا به سه هزار مورد در روز در این هفته و افزایش آن به چهار هزار مورد تا هفته آینده از اقداماتی است که اجرا شده و خواهد شد.

حریرچی افزود: همچنان پیشگیری از هر اقدام دیگری مؤثرتر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1968

به "حریرچی: آمادگی لازم برای مقابله با کرونا در سیستان و بلوچستان وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: آمادگی لازم برای مقابله با کرونا در سیستان و بلوچستان وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید