حریرچی: هزینه 700 هزار تومانی تست کرونا در استطاعت مردم نیست، همه ى خدمات در بیمارستان های دولتی رایگان است

به گزارش کالارنا، معاون کل وزارت بهداشت در واکنش به دریافت هزینه های 700 هزار تومانی انجام تست کرونا در آزمایشگاه های خصوصی گفت: پرداخت این هزینه در استطاعت مردم نیست.

حریرچی: هزینه 700 هزار تومانی تست کرونا در استطاعت مردم نیست، همه ى خدمات در بیمارستان های دولتی رایگان است

به گزارش گروه اجتماعی کالارنا، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران درمورد تناقضات آمار فرایند شیوع و فراگیری ویروس کرونا در اظهارات مسؤولان گفت: طی روز های گذشته رقم ابتلا در کشور کمتر از 3 هزار مورد بوده است که خوشبختانه این موارد به 2هزار ابتلا رسیده است که این یعنی کاهش تعداد مبتلایان، خصوصا در استان هایی که بیماری شیوع بیشتری داشت مانند قم و گیلان و... فرایند نزولی کاملا قابل مشاهده است.

وی گفت: این موضوع در حالیست که ورودی به بیمارستان ها باتوجه به اقدامات انجام شده و تشخیص بیماری در مرحله اولیه در استان های قرمز فرایند نزولی داشته است. اما برخی استان ها فرایند شیوع متوسط است و در مجموع فرایند کل کشور را نزولی بوده و این نزولی بودن به این معناست که ما هر روز حدود 2هزار کیس جدید داریم پس ما موفقیت های قابل توجهی در زمینه مدیریت شیوع بیماری کسب کردیم، اما این ها کافی نیست.

*مردم استطاعت پرداخت هزینه تست کرونا در آزمایشگاه خصوصی را ندارند

حریرچی در واکنش به دریافت هزینه های 700 هزار تومانی انجام تست کرونا در آزمایشگاه های خصوصی گفت: پرداخت این هزینه در استطاعت مردم نیست، ما در حال حاضر تولید کیت های داخلی داریم و اگر لازم باشد واردات کیت را انجام مى دهیم، این کار در آزمایشگاه های دولتی کاملا رایگان است و یا در بخش خصوصى با خرید خدمت با قیمت کاملا پایین انجام می شود.

معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه فعلا شرایط رایگان شدن انجام تست کرونا در آزمایشگاه خصوصی مطرح نیست گفت: تلاش می کنیم این قیمت در آزمایشگاه های خصوصی کاهش پیدا کند.

وی خبر اجباری شدن تست کرونا برای تمام مردم را تکذیب و بیان کرد: تست کرونا فقط برای کسانی که علائم بیماری دارند و پزشکان تایید مى کنند باید انجام شود، البته منفی بودن این تست ضمانت مبتلا نشدن به این بیماری نیست و سلامت فرد را فقط در همان روز و چند روز آینده را نشان خواهد داد.

*درمان کرونا در بیمارستان های نظامی و خصوصی رایگان نیست

معاون کل وزیر بهداشت در ادامه درباره دریافت کردن وجه توسط بیمارستان های نظامی را تایید کرد و گفت: بنده با کمال افتخار این را عنوان مى کنم که همه ى خدمات در بیمارستان های دولتی به صورت رایگان و یا با کمترین هزینه انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیمارستان هاى نظامى جزو نهادهاى عمومی غیردولتى هستند و تعرفه مستقل دارند گفت: سطح برخی از این بیمارستان ها نزدیک به بیمارستان های خصوصی است. قاعدتا افرادى که به بیمارستان هاى خصوصى مراجعه مى کنند شامل خدمات رایگان دولتى نمى شوند.

و برخی مردم ما که به خواست خود به بیمارستان هاى خصوصی مراجعه مى کنند و خدمات خصوصى از جمله اتاق تک تختخواب، غذاى خاص و ... را دریافت مى کنند نباید توقع داشته باشند که خدمات کاملا به صورت رایگان باشد و قطعا دریافت هزینه انجام خواهد شد. ارائه خدمات مروبط به کرونا در بیمارستان های دولتی رایگان است و در شرایط اورژانسی نیز وزارت بهداشت پذیرای بیماران در بیمارستان های دولتی هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1210

به "حریرچی: هزینه 700 هزار تومانی تست کرونا در استطاعت مردم نیست، همه ى خدمات در بیمارستان های دولتی رایگان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: هزینه 700 هزار تومانی تست کرونا در استطاعت مردم نیست، همه ى خدمات در بیمارستان های دولتی رایگان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید