شهر آتلانتیس پیدا شد

به گزارش کالارنا، محققان می گویند باور کردن اینکه سونامی بتواند سازه ای به وسعت 90 کیلومتر را در خود ببلعد کمی سخت است. برای حل این راز قدیمی محققان از تصاویر ماهواره ای شهری غرق شده در شمال کادیز در اسپانیا استفاده نموده و توانستند در زیر لجنزارهای وسیع پارک دونا آنا نشانه هایی از شهری باستانی و مدفون شده را شناسایی نمایند.

شهر آتلانتیس پیدا شد

محققان طی دو سال گذشته از ابزارها و تکنولوژی های متعددی از قبیل رادارهای عمق، نقشه برداری دیجیتال و تکنیک های اکتشاف در زیر آب برای کشف این شهر استفاده کردند. آنالیز و مقایسه نشانه هایی که از مهاجران آتلانتیس پس از خراب شدن شهر به جا مانده است میزان اطمینان محققان را از اینکه مکان یافت شده می تواند همان آتلانتیس باشد را افزایش داد.

افلاطون، فیلسوف یونانی در حدود دو هزار و 600 سال پیش درباره آتلانتیس مطالبی را نوشته و آن را جزیره ای توصیف نموده که در برابر دروازه ای قرار گرفته است که امروزه آن را ستون های هرکول می نامند. با استفاده از جزئیاتی که افلاطون از این شهر بیان نموده محققان بر روی منطقه ها مدیترانه و اطلس متمرکز شدند زیرا این منطقه را منطبق ترین مکان برای یافتن آتلانتیس می دانستند.

وقوع سونامی برای قرن ها در این منطقه به ثبت رسیده است و یکی از بزرگترین آنها موجی به میزان یک ساختمان 10 طبقه بوده است که در نوامبر 1755 شهر لیسبون را درهم کوبید. بحث بر سر وجود داشتن یا نداشتن آتلانتیس هزاران سال است که ادامه دارد. در حالی که گفته های افلاطون تنها منبع تاریخی اطلاعاتی درباره این نشانه تاریخی به تعداد می رود.

افلاطون در نوشته های خود ذکر نموده که آتلانتیس در یک شب و یک روز کاملا ناپدید شده و در اعماق دریا غرق شد.دانشمندان قصد دارند به زودی اکتشافات بیشتر را بر روی این منطقه شروع نمایند.

منبع : مهر نیوز

منبع: برترین ها
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2009

به "شهر آتلانتیس پیدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر آتلانتیس پیدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید